Biblia ksiegi mitologiczne
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Biblia ksiegi mitologiczne

Analiza krytyczna ST i NT
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Biblia czyli inteligencja nabita w butelke

Go down 
+5
kamil19091991
bolo
staruch
Aleksandra
veritas
9 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli..   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeCzw Paź 19, 2006 1:10 pm

Jak Jehowa został zapomniany przez hebrajczyków


Wielokrotnie w ST jest podkreślane że naród Izraelski zapomina swego Boga Jehowe aby miłować inne Bogi.


Księga 2 Króli:
22.3 A w osiemnastym roku króla Jozjasza zdarzyło się, że król posłał Szafana, syna Acaliasza, syna Meszullama, sekretarza domu Jehowy, mówiąc:
22.4 „Udaj się do arcykapłana Chilkiasza i niech on zbierze pieniądze przynoszone do domu Jehowy, które odźwierni zebrali od ludu;
22.5 i niech dadzą je do ręki ustanowionym wykonawcom prac w domu Jehowy, żeby ci dawali je ludziom wykonującym pracę i będącym w domu Jehowy po to, by naprawiać uszkodzenia tego domu, 22.6 rzemieślnikom i budowniczym, i murarzom, a także na zakup belek i ciosanych kamieni do naprawiania domu.
22.7 Tylko nie należy rozliczać z pieniędzy ludzi, którym daje się je do ręki, gdyż pracują wiernie”.
22.8 Potem arcykapłan Chilkiasz rzekł do sekretarza Szafana: „Znalazłem w domu Jehowy księgę prawa”. I dał Chilkiasz tę księgę Szafanowi, a on zaczął ją czytać.
22.9 Następnie sekretarz Szafan przyszedł do króla i odezwawszy się do króla, rzekł: „Twoi słudzy wysypali pieniądze, które się znajdowały w domu, i dają je do ręki ustanowionym wykonawcom prac w domu Jehowy”.
22.10 I sekretarz Szafan rzekł jeszcze do króla, mówiąc: „Kapłan Chilkiasz dał mi jakąś księgę”. I Szafan zaczął ją czytać przed obliczem króla.
22.11 A gdy tylko król usłyszał słowa księgi prawa, natychmiast rozdarł swe szaty.
22.12 Potem król polecił kapłanowi Chilkiaszowi i Achikamowi, synowi Szafana, i Achborowi, synowi Michajasza, i sekretarzowi Szafanowi, i Asajaszowi, słudze króla, mówiąc:
22.13 „Idźcie, zapytajcie Jehowę o mnie i o lud, i o całą Judę w związku że słowami tej odnalezionej księgi; wielka jest bowiem złość Jehowy, która zapłonęła przeciwko nam za to, że nasi praojcowie nie słuchali słów tej księgi, by postępować zgodnie że wszystkim, co napisano w odniesieniu do nas”.

Z powyższego wynika że autor tej księgi znalazł "cudowny" sposób
aby odnowić religie żydowską wskrzeszając Boga Jehowe.


Dziwne jest w tej nieprawdopodobnej historii że świątynia gdzie "znaleziono zapomnianą Świetną Księgę" była zawsze używana do kultu , kapłani odprawiali ryty, ale nikt nie przypominał sobie ich tekstów ?....nikt nie przypominał sobie istnienia Jehowy i Jehowa nie przypominał sobie istnienia "ludu wybranego" ???

Z czasem judaizm stal się religia archaiczną , barbarzyńską i pełną rasizmu (wystarczy przeczytać napisane w niej opisy wojen)

Oczekiwany mesjasz miał wyprzeć okupantów i ustanowić wyższość rasy żydowskiej, miał
on też królować na całej ziemi.
Z perspektywy stuleci wiemy że była niezliczona ilość tych mesjaszy=chrystusow i miedzy innymi JC...
co pomimo ich wielkiej chęci nie pomogło żydom do spełnienia ich oczekiwań.


Przeciwnie sekty judeo-pogańskie przekształciły mesjasza JC żyda nie uznającego żadnej innej religii poza żydowską , twierdzącego że przybył nie po to aby stworzyć nowa religie ale po to aby przekazać słowo "Pana" wyłącznie ludowi hebrajskiemu, na mesjasza ogłaszającego nowa religie Jehowy nie mającą nic wspólnego z doktryną judaizmu.

Jak to jest możliwe że ten Bóg (pomimo że ST nas uczy że jego imie zostało przekazane wszystkim hebrajczykom z pokolenia na pokolenie począwszy od Noego i zwłaszcza od potomstwa Sema od którego pochodzi bezpośrednio Abraham ) został całkowicie zapomniany przez hebrajczyków zaledwie 3,5 stulecia później i był zmuszony "objawić się " aby zostać na nowo uważany za Boga oraz dodatkowo musiał zaakceptować kontrakt z hebrajczykami aby go oni świecili jako Boga.

Ten Bóg który kilka stron ST wcześniej został uznany za Wszechpotężnego który zniszczył cały świat żyjący w 40 dni , Wszechwiedzący któremu Noe zbudował ołtarz i którego uznał za jedynego ( ponieważ nie mogło być innych gdyż wszystko zostało zniszczone) znalazł się upokorzony przez handel którego był sam autorem i poniżył się do roli kiepskiego spekulanta.

Jest wiec możliwe że przez te 3,5 stulecia Jehowa został zapomniany
przez hebrajczyków którzy bardziej interesowali się Molochem i Ishtar które w międzyczasie spadły z nieba i w związku z tym Jehowa popadł w niełaskę i nie został rozpoznany przez hebrajczyków.

Jeżeli Abraham odrzuciłby jego propozycje przymierza (co mogłoby być możliwe stwierdzając na przykład że jest już w przymierzu z Bogami Ishtar i Molochem ) co mógłby zrobić Jehowa jak nie powrócić zawiedziony do mitycznego świata bogów z którego przybył to znaczy ze świata gdzie urzędują nieznane bogi którym miasto Peragame we Włoszech wzniosło slup kamienny z wyrytymi na nim ich imionami.

Ale sprawy potoczyły się inaczej i Abraham zgodził się na ofertę Jehowy, zebrał stada i poszedł w kierunku krainy gdzie płynie mleko i miód.

Z opisów ST wynika że Abraham zabrał ze sobą tylko swoje plemię
a nie wszystkie plemiona jak to chcą nam wmówić Hebrajczycy


Bardzo zadziwiająca jest rozmowa Mojżesza z Bogiem (Jehowa ??? ).
Księga Wyjścia:
3.13 Lecz Mojżesz powiedział do prawdziwego Boga: „Załóżmy, że teraz pójdę do synów Izraela i powiem im: ‚Bóg waszych praojców posłał mnie do was, a oni rzekną do mnie: ‚Jakie jest jego imię?’ Co mam im powiedzieć?”
3.14 Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: „OKAŻE SIĘ KIM SIĘ OKAŻĘ”. I dodał: „Oto, co masz powiedzieć synom Izraela: ‚OKAŻĘ SIĘ posłał mnie do was’”.

3.15 Wówczas Bóg jeszcze raz rzekł do Mojżesza: „Oto, co masz powiedzieć do synów Izraela: ‚Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba, posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem.
3.16 Idź i zbierz starszych Izraela, i powiedz im: ‚Jehowa, Bóg waszych praojców. Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, ukazał mi się, mówiąc: „Zaiste, zwrócę uwagę na was oraz na to, co wam czynią w Egipcie.

Nie jest możliwe aby Izraelici nie znali tego Boga z którym byli w przymierzu od setek lat to znaczy od roku 1900 p.n.e kiedy to opuścili Mezpotamie z Abrahamem.

Nie jest też możliwe aby ten Bóg Wszystkowiedzący i Wszędzie Obecny
został zapomniany całkowicie do tego stopnia że Hebrajczycy którzy byli w Egipcie nie wiedzieli nic o jego istnieniu.

Jak to jest możliwe że ten Bóg przypomniał sobie nagle o istnieniu swojego wybranego narodu ?

Księga Wyjścia:
2.24 Z czasem Bóg usłyszał ich jęki i wspomniał Bóg na swoje przymierze z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem.
złe tłumaczenie na polski : jest"wspomniał".... ale powinno byc " sobie przypomniał przymierze..."

Jak należy to wytłumaczyć ?
Odpowiedz jest prosta , wszystkie te historie nie istniały w pierwszej wersji ST.


[b]Kraina mlekiem i miodem płynąca


Droga która prowadziła Abrahama do tej krainy mleka i miodu jest jednym wielkim absurdem wystarczajcym aby udowodnić że albo ten Bóg który obiecał Abrahamowi wskazywać drogę nie istnieje albo że z geografii dostał zero na egzaminie w niebie mitologicznym.

Zaczynając od pustyni Accades ( Kuweit), idąc następnie kresami Mezopotamii w kierunku północnym wzdłuż rzeki Euphrat, Bóg, Abraham i jego plemię kontynuowali aż do momentu kiedy zostali zmuszeni powrócić na południe z powodu tego że znaleźli się na drodze zablokowanej przez kresy Fenicji i jak tylko przeszli pustynie w Syrii (dzisiaj Irak i Arabia Saoudite), zawrócili w kierunku przeciwnym aby po przejściu 2000 km zatrzymać się na pustyni Néguev.

I przeciwnie do obiecanki Jehowy nie mogli wejść do krainy płynącej miodem i mlekiem, krainy Canann, gdyż żył tam naród silny i zbrojny.
Osłabieni, głodni, wycieńczeni postanowili wiec (według ST) udać się do Egiptu.

Kobiety hebrajczyków (ciągle zgodnie że ST) zaakceptowały oddać się Egipcjanom tak jak to było w modzie kultu Boginki Ishtar, która to Boginka uważała prostytucje za zaletę moralną .

Tak jak to poprzednio opisałem Abraham dal swoja zonę faraonowi oczekując zapłaty
Księga Rodzaju :
12.11 A gdy już się zbliżył, by wejść do Egiptu, rzekł do swej żony Saraj: „Proszę cię! Dobrze wiem, że jesteś kobietą o pięknym wyglądzie.
12.12 Z pewnością więc Egipcjanie zobaczą cię i powiedzą: ‚To jego żona’. I na pewno mnie zabiją, a ciebie zachowają przy życiu.
12.13 Mów, proszę, iż jesteś moją siostrą, żeby mi się dobrze wiodło z twego powodu, i dzięki tobie żyć będzie moja dusza”.
12.14 A gdy tylko Abram wszedł do Egiptu, Egipcjanie zobaczyli tę kobietę, iż jest bardzo piękna.

I aby sprawa prostytucji była jasna ST opowiada dalej:

12.15 I zobaczyli ją też książęta faraona, i zaczęli ją zachwalać faraonowi, tak iż tę kobietę zabrano do domu faraona.
12.16 A on że względu na nią dobrze traktował Abrama i ten w końcu miał owce i bydło, i osły, i służących oraz służące, i oślice, i wielbłądy.
_________________


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Sob Maj 05, 2007 12:31 am, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeCzw Paź 19, 2006 10:38 pm

Legendy w Starym testamencie

Czy ST opiera się wyłącznie na legendach ?
Oczywiste jest że 99% tekstu powstało w wyobraźni ludzi, jest zbiorem legend i fantazyjnych opowieści.

Kilka przykładów.


Autorzy ST nie wiedzieli że Goshen jest imieniem semitycznym pochodzącym od Geshem tz od imiona dynastii królewskiej rządzącej w Qédar tzn w Arabi a nie w Egipcie.

Ksiega rodzaju:
Jeżeli chodzi o Ksiege Rodzaju nikt poważny nie wierzy w Adama i Ewe,
arkę Noego, węza który mówi, i boga który spaceruje po raju...to wszytko było skopiowane z starych legend sumeryjskich i babilońskich.

Archeologia wykazała że Abraham i Isaac nigdy nie istnieli.

Księga Wyjścia:
Wyjście hebrajczyków z Egiptu, Mojżesz, historia faraona, podbicie Canaan ...cala historia wyjścia hebrajczyków z Egiptu nalezą do legend które nie maja żadnego pokrycia ani archeologicznego ani historycznego.

Księga Liczb:
Jeżeli niektóre z miejsc opisane w księdze liczb istniały w rzeczywistości
to jest niezaprzeczalne że one nie istniały w okresie kiedy podobno
został napisany ST.

Księga Sędziów:
Amalek i filistyńczycy istnieli ale dużo później ( X wiek p.n.e)

Księga Samuela:
Dawid - nie jest pewne że on istniał
Księga 1 Króli:
Istnienie Salomona takie jakie jest przedstawione w ST jest niemozliwe.
W jaki sposób Salomon mógłby istnieć jeżeli jego historia przypomina raczej bajkę niż rzeczywistości.


Przykład:
Król Salomon - przyjrzyjmy się podanym liczbom przez ST.

Aby zbudować świątynie dla Jehowy Salomon zmobilizował 163.000 ludzi przez 7 lat.
co nam daje 1.143.100 lata pracy bez liczenia strojeń ze złota i bronzu.


Dlaczego 163.000 ludzi ?
ponieważ w Księdze 1 króli jest napisane że :

5.15 I miał Salomon siedemdziesiąt tysięcy tragarzy i osiemdziesiąt tysięcy wyciosujących kamienie w górach,
5.16 oprócz książęcych pełnomocników Salomona, którzy nadzorowali pracę, trzech tysięcy trzystu przełożonych nad ludźmi wykonującymi pracę.
5.17 I nakazał im król wydobywać potężne kamienie, kosztowne kamienie, na założenie fundamentu domu z kamieni ciosanych.
5.18 Toteż budowniczowie Salomona i budowniczowie Chirama, i Gebalici ciosali oraz przygotowywali belki i kamienie na budowę domu.

Dlaczego 7 lat ? ponieważ:

Księga 1 Króli:
6.37 W czwartym roku założono fundament domu Jehowy, w miesiącu księżycowym Ziw; 38 a w jedenastym roku, w miesiącu księżycowym Bul, to znaczy w miesiącu ósmym, dom został ukończony, jeśli chodzi o wszystkie szczegóły i cały projekt; wybudowanie go zajęło mu więc siedem lat.

Opisana w ST konstrukcja miała wymiary 27m x 9m x 13m ponieważ:

Księga 1 Króli:
6.1 A w czterysta osiemdziesiąt tym roku po wyjściu synów Izraela z ziemi egipskiej, w czwartym roku, w miesiącu Ziw, to znaczy w miesiącu drugim, po tym, gdy Salomon został królem nad Izraelem, przystąpił do budowy domu dla Jehowy.
6.2 A dom, który król Salomon zbudował dla Jehowy, miał sześćdziesiąt łokci długości i dwadzieścia szerokości, i trzydzieści łokci wysokości.
6.3 A portyk przed świątynią domu miał dwadzieścia łokci długości, wzdłuż szerokości domu. Jego głębokość wynosiła dziesięć łokci, licząc od domu.

Porównanie:
Budowa Piramidy Cheopsa : 10.000 ludzi przez 20 lat tzn 200.000 lat pracy i
wybudowanie Wersala zajelo 400.000 lat pracy do zbudowania
11 hektarów budynków i 8.500 hektarów parkow.

Według ST Salomon otrzymał pieniądze na konstrukcje od swojego ojca Dawida, 100.000 "talentów" w zlocie
1.000.000 "talentów" w srebrze itd itd... tak ogromna ilość że nie możliwe było tego zważyć ...według ST Księga 1 Kronik.

Księga 1 Kronik:
22.14 A oto ja w czasie mego ciśnienia przygotowałem na dom Jehowy sto tysięcy talentów złota i milion talentów srebra, miedzi zaś i żelaza nie sposób zważyć, bo tyle już tego jest; przygotowałem też belki i kamienie, lecz do nich jeszcze dołożysz.

Obliczmy: jeżeli 1 "talent" waży 34.2kg - to 100.000 talentów daje nam 3.420 ton złota
dla przypomnienia w 3 wieku n.e produkcja światowa roczna złota nie przekraczała 3 ton i 1100 lat później w 1492 roku 6 ton.

świadkowie Jehowy tłumaczą nam że nie chodzi o złoto tylko równoważnik złota w srebrze.

Obliczmy:
Wiedząc że stosunek wartości złota do srebra był 10:1
to nam daje 68.400 ton srebra.
Wiedząc że w tym okresie srebro miało wartość 6.000 razy większa niż ta sama waga zboża co nam daje więcej jak 4 miliardów kwintali zboża.
Wiemy z Biblii że Salomon otrzymywał rocznie 150.000 kwintali zboża, 11000 krów i 36.000 baranów tak wiec 4 miliardy kwintali reprezentuje 26.000 lat zbiorów .
Jednakże wiemy ze ST że Salomon "rządził" tylko 40 lat.

Inna niemożliwość :
Księga 1 Króli:
10.14 A waga złota napływającego do Salomona w ciągu jednego roku wynosiła sześćset sześćdziesiąt sześć talentów złota, to znaczy prawie 3 tony.
obliczmy:
Jeżeli Dawid ojciec Salomona zostawił w spadku 100.000 talentów w złocie
a Salomon słynny ze swoich bogactw otrzymywał rocznie tylko 666 talentów to znaczy ze Dawid który nie był znany z posiadanych bogactw potrzebowałby życ co najmniej 130 lat aby zgromadzić taka ilość złota.

Zastanówmy się nad rzeczywistością budowy innych budowli Salomona:

Księga 1 króli:
7.1 A swój własny dom Salomon budował trzynaście lat i ukończył cały swój dom.
7.2 I począł budować Dom Lasu Libanu, sto łokci długi i pięćdziesiąt łokci szeroki, i trzydzieści łokci wysoki, na czterech rzędach słupów z drewna cedrowego; a na tych słupach były belki z drewna cedrowego.

Jeżeli do budowy świątyni Jehowy trzeba było 160.000 robotników przez 7 lat, wiec wybudowanie domu Salomona nieporównywalnie większego w ciągu 13 lat kosztowało około 2.000.000 lat pracy.
Analiza budowy świątyni Jehowy i domu Salomona wskazuje że autor ST nie zdaje sobie sprawy z tego co pisze.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Pią Maj 04, 2007 10:21 pm, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimePią Paź 20, 2006 1:59 pm

Stary Testament i postacie historyczne

Czy Salomon i Dawid istnieli czy byli postaciami historycznymi ?
Czy istnieją poza Biblia źródła podające imiona króli hebrajskich ?


Znane i poparte przez badania historyczne imienia króli żydowskich znalezione zostały w Syrii i Mezopotamii:

Lista króli Hebrajskich.
Omri, Achab, Jéhu, Azarias, Menahem, Peqa, Osée, Ézéchias, et Manassé.
natomiast o Salomonie i Dawidzie niema ani słowa.


Jeżeli chodzi o Salomona, to od 100 lat archeolodzy
przesiewają piasek w całym regionie i narazie nic nie znaleźli.


Jerozolima w tej epoce nie jest stolicą , jest raczej małą wsią z bardzo nieliczną ilością mieszkańców, w większości pasterzy.

Przybycie Królowej Saby do Salomona jest historią wyssaną z palca , tak jak opisane w ST stajnie królewskie Salomona i 40.000 koni, mury obronne, bogactwa, pałace itd..
Księga 1 króli:
4.26 Salomon zaś miał czterdzieści tysięcy przegród dla koni do swoich rydwanów oraz dwanaście tysięcy jeźdźców.

W latach 1930 kierowani ST w jednej ręce i łopatą w drugiej
"archeolodzy-teolodzy" nie znaleźli nic co było opisane w ST na temat Salomona i Jerozolimy....


Istnienie historyczne Króli: Jéhu, Joachaz, Joas, Jéroboam, Zacharie, Menahem zostało potwierdzone i zniszczenie Jerozolimy w roku 586 p.n.e jest faktem.

Księga Kronik :
Król Josias był osobą historyczna i pod jego panowaniem ST został zlepiony ze starych legend i opowiadań.

Księga Ezdrasza:
Ludy takie jak Cananéens, Ammonites, Moabites Amoréens istniały

Ksiega Daniela:
Dariusz Wielki, król Perski jego istnienie historyczne zostało potwierdzone

Księga Micheasza:
Trzej królowie, Jotham, Achaz, Ézéchias ich istnienie historyczne zostało potwierdzone.

Wniosek: Bardzo niewiele jest potwierdzonych faktów historycznych w ST który zawiera ponad 3500 stron, w porównaniu z NT około 900 stron i Koranem około 750 stron.

Sprzeczności, nieścisłości, brak logiki i związku w ST.

ST zawiera w niezliczonych miejscach sprzeczności w stosunku do swojego własnego tekstu, w stosunku do faktów historycznych i do nauki.

ST tak jak i NT popełnił poważny błąd podając długa listę "faktów" dotyczących kosmosu, biologii, geografii, astronomii. które dzisiaj okazały się fałszywe dyskredytując ich autorów.

W Księdze Wyjścia znajdujemy:

. (7.17.). Tak powiedział Jehowa: „Po tym poznasz, że ja jestem Jehowa. Oto laską, która jest w mojej ręce, uderzam wodę w Nilu i ona obróci się w krew.
Werset ten jest zapożyczony słowo po słowie z mitu sumerow "Inanna et Shukalituda albo grzech śmiertelny ogrodnika"

Księga Samuela
.28...Kobieta podeszła do Saula i zobaczyła, że był wielce zatrwożony. Rzekła więc do niego: „Oto twoja służebnica usłuchała twego głosu i włożyłam swą duszę w swoją dłoń, i usłuchałam słów, które do mnie mówiłeś...
Werset oparty na poemacie sumerow.

Księga Estery:
2.11 I dzień w dzień Mardocheusz przechadzał się przed dziedzińcem domu kobiet, aby się dowiadywać o pomyślność Estery i o to, co się z nią dzieje.
Estera pochodzi od boginki babylonskiej Ishtar. Mardochée jest bogiem assyryjskim Mardukéa

Księga Hioba:
Pochodzi bezpośrednio z tabliczek sumerow z Nipur.
Używa dokładnie takie same słowa jak "poemat stworzenia" który opisuje walkę Madruka z Kingou ściągnięta przez ST jako walka Jehowy z Levithanem.

Księga Pieśni nad Pieśniami:
Tekst zapożyczony z pieśni sumeryjskiej "ślub święty"
Taki sam styl, te same tematy, detale, osoby, wypowiedzi, dyskusje i słownictwo.
Np: Pieśn miłosna Shu-Sin z rozdziału XXI "ślubu świętego".
Król Salomon jest kopia króla Shu-Sin.


Księga Lamentacji:
Lamentacje Jeremiasza są wzięte z " Lamentacji nad zniszczeniem Nippur" tekst sumeryjski.

Księga Ezechiela:
Zainspirowana z historii boginki babilońskiej Ishtar.
Sumerowie uwielbiali ja pod imieniem Innana, żona Dumizi
ściągnięta przez ST gdzie nazwano go Tammouz.


Księga Izajasza:
(9:11]) A Jehowa wywyższy przeciwko niemu wrogów Recina i pobudzi jego nieprzyjaciół:
Pochodzi z tekstu sumerow który opisuje dodatkowo zejście do piekła króla Ur-Mammu który przybył do Kur.

EPOPEJE Gilgamesh można znaleźć na stronie:
http://secretebase.free.fr/civilisations/sumeriens/textes/textes.htm



Niesprawdzone przepowiednie i błędy w ST

Księga rodzaju:
6.19 A z każdego żywego stworzenia spośród wszelkiego ciała po dwa wprowadzisz do arki, abyś je razem z sobą zachował przy życiu. Będą to samiec i samica.

jest niezgodne z:


7.2 Z każdego czystego zwierzęcia weźmiesz sobie po siedem, samca i samicę; a z każdego zwierzęcia, które nie jest czyste, tylko dwa, samca i samicę;

Księga Rodzaju:
12.16 A on że względu na nią dobrze traktował Abrama i ten w końcu miał owce i bydło, i osły, i służących oraz służące, i oślice, i wielbłądy.
Wielbłądy zostały wprowadzone na te tereny 1000 lat później.
Ale autorzy ST nie wiedzieli o tym w 630 p.n.e
(data najbardziej prawdopodobna napisania ST)


Księga Rodzaju:
21.32 Zawarli więc przymierze w Beer-Szebie, po czym wstał Abimelech wraz z Pikolem, dowódcą swego wojska, i wrócili do ziemi filistyńskiej.
Według ST Abraham i Isaac spotkali się z Abimelekiem królem Filistynskim.
Niemożliwe ponieważ Filistini przybyli do tego regionu 800-900 lat później


Księga Wyjścia:
3.1 A Mojżesz został pasterzem trzody Jetry, kapłana midianickiego, którego był zięciem. Kiedy pędził trzodę na zachodnią stronę pustkowia, przyszedł w końcu do góry prawdziwego Boga, do Horebu.
Niemożliwe ponieważ góra Horeb znajduje się po drugiej stronie kraju
Midian około 300 km od Ecyon-Géber


Księga Wyjścia:

8.1 Wtedy Jehowa rzekł do Mojżesza: „Idź do faraona i po wiedz mu: ‚Tak rzekł Jehowa: „Odpraw mój lud, żeby mi służył.
Tego typu wersety wykazują całkowity brak znajomości protokołu panującego na dworze Faraona w tej epoce.

Księga Wyjścia:
9.27 W końcu faraon, posławszy, wezwał Mojżesza i Aarona i rzekł do nich: „Tym razem zgrzeszyłem. Jehowa jest prawy, a ja i mój lud nie mamy racji.
Czy można sobie wyobrazić że wszechpotężny władca Egiptu mógłyby się upokarzać przed niewolnikami hebrajskimi ?

Księga Wyjścia:
15 Wtedy zaniepokoją się szejkowie Edomu; despotycznych władców Moabu ogarnie drżenie.
Zwątpią wszyscy mieszkańcy Kanaanu.
Niemożliwe ponieważ Królestwo Edomu zostało założone kilka stuleci później.

Księga Wyjścia:
18.2 To też Jetro, teść Mojżesza, wziął Cypporę, żonę Mojżesza, uprzednio odesłaną
Ten werset jest w sprzeczności z wersetami:
4.24 A w drodze, w miejscu noclegu, Jehowa wyszedł naprzeciw niego i chciał go uśmiercić.

4.25 W końcu Cyppora wzięła krzemień i odcięła swemu synowi napletek, i dotknąwszy nim jego stóp, powiedziała: „Wszak jesteś dla mnie oblubieńcem krwi”.

4.26 Toteż odszedł od niego. Wtedy rzekła: „Oblubieniec krwi” — ze względu na obrzezanie


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Pią Maj 04, 2007 10:18 pm, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli..   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeSob Paź 21, 2006 5:49 pm

W jaki sposób Mojżesz mógł napisać pięć pierwszych ksiąg ST i opisać w nich swoja śmierć ?

Księga 1 Króli:
4.26 Salomon zaś miał czterdzieści tysięcy przegród dla koni do swoich rydwanów oraz dwanaście tysięcy jeźdźców.
Księga 2 Kronik:
9.25 A Salomon miał cztery tysiące przegród dla koni oraz rydwanów i dwanaście tysięcy rumaków i trzymał je w miastach rydwanów, jak również blisko króla w Jerozolimie.

Księga 2 Kronik:
4.5 I było grube na szerokość dłoni; a jego krawędź była wykonana jak krawędź kielicha, kwiat lilii. Zbiornik ten mógł pomieścić trzy tysiące bat.
niemozliwe bo:
Księga 1 króli:
7.26 I było grube na szerokość dłoni; a jego krawędź była wykonana jak krawędź kielicha, kwiat lilii. Mieściło ono dwa tysiące bat.

Księga Kapłańska:
11.19 a także bocian, czapla według swego rodzaju oraz dudek i nietoperz.
Niemożliwe: Nietoperz nie jest ptakiem.

11.6 I zając, ponieważ przeżuwa pokarm, ale nie ma kopyta rozdzielonego. Jest dla was nieczysty.
Niemożliwe: Zając nie przeżuwa pokarmu.

11.20 Wszelkie rojące się skrzydlate stworzenie, które porusza się na czterech nogach, jest dla was czymś wstrętnym.
11.21 „ ‚Tylko to możecie jeść że wszystkich rojących się skrzydlatych stworzeń, poruszających się na czterech nogach: te, które nad nogami mają odnóża skoczne do skakania po ziemi.
Niemożliwe: Niema ptaków z czterema nogami.

11.23 Każde inne zaś rojące się skrzydlate stworzenie, które ma cztery nogi, jest dla was czymś wstrętnym.
Niemożliwe: Niema owadów z czterema nogami.

Księga Sędziów:
17.7 A był pewien młodzieniec z Betlejem w Judzie, z rodziny Judy, Lewita. I mieszkał tam przez jakiś czas.
Niemożliwe ponieważ lewita mógł pochodzić wyłącznie z plemienia lewitów a nie z rodziny Judy.

Księga 2 Kronik:
13.3 Abijasz rozpoczął więc wojnę, mając wojsko liczące czterysta tysięcy silnych wojowników, doborowych mężczyzn. A Jeroboam ruszył na niego w szyku bojowym, mając osiemset tysięcy doborowych mężczyzn, dzielnych mocarzy.
13.17 I Abijasz oraz jego lud pobili ich, urządzając wielką rzeź: i padali zabici z Izraela, pięćset tysięcy doborowych mężczyzn.

Niemożliwe bo : ilość wojowników przekracza ilość mieszkańców.

Księga Rodzaju:
2.17 Ale co do drzewa poznania dobra i zła z niego nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”.
Pomimo tego co powiedział Jehowa Adam żył 900 lat.

6.3 Potem Jehowa rzekł: „Duch mój nie będzie bez końca oddziaływał na człowieka, bo jest on też ciałem. Dlatego jego dni potrwają sto dwadzieścia lat”.

Niemożliwe bo: Noe żył 950 lat , a Sem 600 lat ....


Podałem tu tylko kilka spośród około 2800 "niedokładności" ST.
Czytelnik sam oceni wiarygodność podanych faktów w ST.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Sob Maj 05, 2007 1:05 pm, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeNie Paź 22, 2006 2:32 pm

Czy autorzy ST zostali natchnieni przez Boga Jehowe lub innych Bogów ... ?

Jeżeli tak to ST powinien być księgą którą żaden człowiek na świecie nie byłby w stanie napisać .
(dotyczy to też NT)


ST powinien zawierać doskonałość filozoficzną .
Powinien być w doskonałej zgodzie że wszystkimi elementami natury.

Nie powinien w żadnym przypadku zawierać ani jednego błędu: w dziedzinie astronomii, geologii i jakimkolwiek przedmiocie i naukach.

Jego moralność powinna być Nieskończenie Wielka.


Jego prawa i reguły powinny być najsprawiedliwsze, najdoskonalsze i
przystosowane do zamierzonych celów.... na przykład powszechna miłość narodów.......
zbawienie "dusz" itd..itd...

Nie powinien zawierać nic co robi człowieka okrutnym, morderczym, zachłannym....obraźliwym itd..

Powinien być wypełniony inteligencją, czystością myśli, regułami prawa, przebaczeniem i duchem wolności.

Powinien wypowiadać się jasno przeciwko wojnom, bogactwem, ciemnotą, zabobonami...niewolnictwem, wyzyskiem...

Powinien rozwijać duch dobra i cywilizować serca.

Powinien być prawdziwy i być Samą Prawdą.

Czy ST ( i NT ) wypełnia te wymagania ?

Czy jest w nim "promień" pochodzący ze "źródła Nadprzyrodzonego" ?

Dawni Hebrajczycy wierzyli że ich ziemia, ich pustynia jest środkiem świata, że słonce, księżyc, i gwiazdy to tylko plamy na niebie, zgodnie z ST.
Myśleli oni że Ziemia jest płaska, że niebo, horyzont są zbudowane z materiału twardego i że są domem Jehowy, jak to uczy ST

Wierzyli że słonce podróżuje dookoła Ziemi i że można je zatrzymać
aby przedłużyć dzień jak to opisuje ST.

Wierzyli (zgodnie z ST) że Adam i Ewa byli pierwszymi istotami na świecie, że zostali stworzeni zaledwie kilka lat wcześniej i że Hebrajczycy są ich jedynymi potomkami.


Jedna rzecz jest całkowicie pewna , autorzy ST całkowicie pomylili się jeżeli chodzi o rasę ludzka, o przyczynę narodzin lub śmierci, kolebka ludzkości nie pojawiła się na pustynnych obszarach bliskiego wschodu ale w Afryce i w żadnym przypadku na terenach dzisiejszej Palestyny.

Jest więcej niż pewne że "Istota nieskończona" jako autor ST powinna znać cała wiedze, i nie mogłaby dokonać błędów w opisie.

Jeżeli wiec ST zawiera błędy, fałszywe idee, absurdalne teorie, prymitywne mity, kłamstwa, zabobony to znaczy że został on napisany przez "istoty ograniczone", tzn przez ludzi którzy ignorowali fakt że się sami mylili.

Nic nie może być bardziej jasne jak tego typu refleksja.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Nie Mar 11, 2007 2:49 am, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeNie Paź 22, 2006 5:52 pm


Cześć druga:
Dzieje Hebrajczyków - Bog Hebrajczyków i Chrześcijan


Kiedy i dlaczego napisano ST ?

Analiza historyczna epoki podczas której został napisany ST.

Po najeździe i zniszczeniu Jerozolimy przez Nabuchodonosora Hebrajczycy byli prześladowani na całym terenie południowym Palestyny przez Chaldéens, Moabites, Ammonites, Araméens i inne plemiona które cierpiały napaści, pogromy rozbójników hebrajskich.

Te prześladowania zmusiły hebrajczyków schronić się w krajach przygranicznych.
Hebrajczycy na wygnaniu organizują zgromadzenia poza-palestyńskie które w przyszłych wiekach będą początkiem rozwoju religii hebrajskiej.

Po powrocie z Babylonu Hebrajczycy którzy zachowali ich własne tradycje
organizują ugrupowania rewolucyjne mające na celu odzyskanie Palestyny
którą podbili ( według ST ) ich przodkowie koczownicze plemiona rabusiów.

Ich doktryną było zjednoczenie rozsianych po różnych krajach Bliskiego Wschodu hebrajczyków pod sztandarem tej samej ideologii i odzyskania Palestyny.

Będąc w Babylonie zrozumieli oni że aby "stworzyć naród hebrajski" należy posiadać tego samego Boga tak jak to czynili Babilonczycy, Egipcjanie czy Persi.
Postanowili wiec stworzyć jeden kult hebrajski , ale tylko jednego Boga który będzie dominował wszystkie inne Bogi i odrzucić ideologie wielu bożków tradycyjnie wyznawanych przez plemiona hebrajskie.
W tym momencie historycznym została wiec napisana pierwsza wersja ST, w której to wersji Bóg obiecał im ziemie Palestyńska co było pretekstem do prowadzenia wojen z plemionami miejscowymi.

Cześć hebrajczyków była zgodna i zaakceptowała program zaproponowany przez ugrupowania Jerozolimskie to znaczy istnienie jednego Boga, Boga wojowniczego i połączenie wszystkich grup hebrajczyków rozsianych po świecie.

Oczywiście było też dużo tych którzy pozostali przy wierzeniach ich przodków to znaczy wierzyli w wielu Bogów jak Baal , Moloch itd...

Pomiędzy ugrupowaniami bliskiego i środkowego Wschodu najważniejsze były te z Aleksandrii, Grecji, Damas, Ephese które pod okupacją grecką nazywano "Ekklesies" ( kościoły).

Te "Kościoły" uznawały wyższość ideologiczną Jerozolimy do momentu jak
ugrupowania poza-palestyńskie doszły do wniosku że jest utopią odzyskać Palestyna siłą .

Przeciwstawiły się one roszczeniom wojowniczym "kościołom" podległym Jerozolimie i zadecydowały odłączyć się ostatecznie od Jerozolimy w celu tworzenia własnego programu połączenia hebrajczyków, programu którego podstawą była wyłącznie ideologia religijna.

Prawdopodobnie ten podział nastąpił w IV wieku p.n.e to znaczy około 200 lat po napisaniu pierwszej wersji ST.

Do dzisiaj istnieje w Izraelu " kościół=zgrupowanie " żydowskie utrzymujące że tylko przybycie mesjasza może ustanowić wieczny pokój na ziemi. Są oni przeciwni stworzeniu państwa Izrael ,
uważają że należy oczekiwać biernie chaosu po którym nastąpi wybawienie.

Tak wiec ugrupowania "Jerozolimskie" popierały połączenie hebrajczyków dzięki jednemu Bogu który obiecywał "objawienie " się "mesjasza" przywódce wojsk aby odbudować królestwo Dawida, natomiast pozostałe "kościoły" budowały teorie Boga filozoficznego, duchownego, religijnego, opartego na wierze, boga ascety i zdolnego przeciwstawić się Bogom i Bożkom "pogan" w sposób pokojowy.

Nikt nie może potwierdzić że Bóg Jehowa istniał w wierzeniach hebrajczyków przed tym jak został opisany w ST po raz pierwszy pod koniec VI wieku p.n.e.

Nie ma żadnego świadectwa ( poza ST ) w formie pisanej, najmniejszego śladu który może potwierdzić jego kult przed końcem VI wieku p.n.e ....jak to jest w zwyczaju dotyczącego bogów innych narodów i cywilizacji.
Kulty Boga lub Bogów w innych cywilizacjach pozostawili nam opisy, pieśni, modlitwy, świątynie , rzeźby przedstawiające ich bogów i obeliski wzniesione na ich cześć.

Przed VI wiekiem znajdujemy kompletna pustkę dotycząca Boga hebrajczyków.

Gdzie są świątynie które miały chronić Arke Przymierza ?

Gdzie jest świątynia w Jerozolimie zbudowana przez Salomona z kamieni trzy razy większych jak te w Panteonie ?


Księga 1 Króli:
7.10 A kosztowne kamienie położone jako fundament to wielkie kamienie — kamienie na dziesięć łokci i kamienie na osiem łokci.

Dlaczego nic nie dotarło z tej świątyni do naszych czasów ani jeden kawałek tych ogromnych kamieni ?.... żadne narody śąsieckie nie wspominają najmniejszym słowem o istnieniu tego kultu.

Jest wiec oczywiste że historia wymyślona i opisana w ST w VI wieku p.n.e miała na celu
połączyć wszystkie plemiona koczowników Synaju pod sztandarem jednego Boga i ostatecznym celem jej autorów było pobudzenie świadomości narodowej plemion hebrajczyków.


Te pobudzenie narodowościowe wzięło swój początek po wyzwoleniu
hebrajczyków którzy byli wywiezieni jako łup do Babilonu.

Jaki inny system mógłby być użyty aby podtrzymywać istnienie Boga chimerycznego jeżeli nie taki który opierał się na jego anonimowości ?

Anonimowość tego Boga jest potwierdzona przez znany "znak"
""HJWH"" którego nikt i nigdy nie był wstanie wytłomaczyć.
Ta anonimowość jest potwierdzona przez termin "Yahvé" który nie jest imieniem tylko po prostu nazwą = apelacją i oznacza generycznie ( w zrozumieniu ogólnym) "ja-jestem".

Samo istnienie tego terminu nie może udowodnić egzystencje historyczną tego Boga.

Dać imie Bogu który nigdy nie istniał oznaczałoby stworzyć absurd historyczny który spowodowałby zawalenie się w sposób komiczny całej konstrukcji religijnej opartej na jego istnieniu.

Pozostawiając tego Boga w anonimowości autorzy ST stworzyli sztucznie
konstrukcje zapewniającą możliwość jego istnienia.



Kilka imion bogów z epoki przed Mojżeszowej


EL = bóg ELOHIM = bogowie
EL-Eloha’h-Israël oznacza El bóg Izraela
EL-ELYON = bóstwo z tradycji semitycznej
EL-SHADDAI = bóg gór lub stepów
.ADONAÏ = Pan
YHWH = W tradycji Mojżeszowej jest zabronione wypowiadać imie boskie.
Aby je pisać usunięte zostały samogłoski . Biorąc te samogłoski wokalne hebraiczne i je umieszczając pomiędzy spółgłoskami, chrześcijanie kiepsko znający hebrajski otrzymali słynnego JEHOVAH.
Według ST to Mojżesz wymyślił i wprowadził do historii ludu Izraelskiego "tetragram" YHWH który może być interpretowany na więcej jak 1000 sposobów.
Można wiec stwierdzić ze wszystkie próby interpretacji są błędne .
EL-ROI = oznacza bóg który widzi
EL-BETHEL : bóg Jakuba.
Następnie znajdujemy cala chmarę aniołów i archaniołów co oznacza wysłannik z łaciny "angelus".

Wersje "oryginalne" ST zawierają słowo "Elohim" , i nowe tłumaczenia zwłaszcza chrześcijańskie słowo Bóg.


Jego istnienie było wiec zbudowane na majaczeniach, marzeniach, widzeniach ale pozbawione
jakichkolwiek rzeczywistych podstaw.
W jaki inny sposób mogliby oni bronić tego Boga jak nie eksploatując w sposób arogancki niemożliwość istnienia tego co nie istnieje ?

Do jakiej innej konkluzji może dojść poszukiwanie historyczne mające na celu stwierdzić czy naprawdę Bóg hebrajczyków istniał przed VI wiekiem p.n.e ?

Według obrońców ST i NT, należy dojść do następującego stwierdzenia:

"Ponieważ nic nie wskazuje na jego istnienie i jednocześnie nic nie udowadnia jego nie istnienie, w konsekwencji nie można wyłączać fakt że on naprawdę istniał"

Taką samą konkluzje podjęła by komisja specjalistów upoważniona do sprawdzenia czy istniał "Gigant" Gargantua który pożerał 10 ludzi na każdy posiłek i nosił buty zrobione że skóry 12 krów.

Taką samą konkluzje podjęła by komisja specjalistów upoważniona do sprawdzenia czy istniał "Smok Wawelski", Królewna śnieszka itd...


Ta niemożliwość zademonstrowania, dowiedzenia nie istnienia tego co nie istnieje w religii opartej na marzeniach, widzeniach, snach, strachu dala jej wyznawcom możliwość sprawić że mity stały się dla nich prawdą i nieistniejące postacie zamieniły się w postacie historyczne.

Wypowiedzi doktorów kościoła, papieży, księży są i będą zawsze oparte na doktrynie :" My nie możemy odrzucić tego co jest napisane w ST i NT ponieważ nikt nie może dowieść że to jest nieprawda"

..nikt ???? ...nikt wyłączając zdrowy rozsądek.


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Nie Maj 06, 2007 5:28 pm, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimePon Paź 23, 2006 11:04 pm

Kto, i w jakim celu napisał ST ?

Kilka rodzin koczowniczych, wędrownych, błąkających się na granicy pustyni Synai posiadających kilka baranów i kóz , biednych, wygłodzonych, bez rozumienia świata który ich otacza, ...byli potomkowie niewolników tak samo zacofanych jak mieszkańcy środkowej Afryki gdzie ludożerstwo było powszechne, zgrupowani przez "kapłana" lub "kapłanów" pod sztandarem swoich własnych bogów przekazywali z pokolenia na pokolenie historie niewytłumaczalne, wierzenia w wielu Bogów i zabobony.

Jak zwykle musiał być przywódca któremu byli podporządkowani członkowie plemienia lub klanu.
Przywódca kontrolował tych wszystkich którzy byli jemu podporządkowani a najlepszą metodą było używanie strachu tzn religii ...stworzenia Boga lub Bogów, rytów,nie do pojęcia zwyczajów=przykazań dla biednych koczowników, stworzenia historii Boga który stworzył świat w 6 dni, historie Noego, potopu itd...

Wszystko to co się zdarzało : urodziny, śmierć.., deszcz i wiatr , woda i słonce było przypisane woli tego Boga lub tych Bogów.

Kapłani mieli tą przewagę nad tłumem że mieli dar "kontaktowania" się bezpośrednio z Bogami aby przekazywać rozkazy Boga , żądania boskie.. kary wymierzone przez Boga , ryty.. krótko mówiąc sposób zarządzania tłumem biednych ociemniałych prymitywnych koczowników.

W ten właśnie sposób została wymyślona religia małej grupy pasterzy nomadów i stała się z czasem religią żydowską.
Kod tej religii nazwano w latach późniejszych Kodem "Mosaique"="Mois"=Mojżesz.

Zostało wiec ogłoszone miedzy plemionami że ta religia i jej prawa zostały "objawione" i ustanowione dla całej ludzkości.
Ludzkość w zrozumieniu koczowników były to grupy wędrownych pasterzy należących do tego samego plemienia. Nie mieli oni pojęcia o istnieniu sąsiednich potężnych cywilizacji perskich, babilońskich, egipskich itd..;

Ci koczownicy w tej epoce nie mieli żadnych kontaktów z innymi grupami które były na dużo większym stopniu cywilizacji.

W przeciwieństwie do innych grup nie mieli oni języka pisanego, nie mogli wiec ani czytać ani pisać.

Nie mieli wiec możliwości ani środków dzięki którym mogliby dać poznać ich "objawienie" innym narodom.

Setki lat później ( w latach 700-600 p.n.e) wielu autorów usiłowało spisać przekazywane z pokolenia na pokolenie , legendy, wierzenia, zabobony , ryty i historie,
Zamieniono Bogów na Boga, wierzenia i legendy na przykazania,
dopisano nowe wątki..... napisano nową religie.


Aby dać wiarygodność opisom ( redagowanie trwało kilka stuleci)
ustalono że niejaki Mojżesz był autorem tych opisów, autorzy dorzucili kilka historii i mitów fantastycznych jak stworzenie świata, potop, walka Dawida i Goliata, Wyjście z Egiptu i kilkadziesiąt podobnych legend zapożyczonych z legend cywilizacji sąsieckich lub już nie istniejących.

Oczywiście postacie mitologiczne zawsze opisują ich wyczyny po ich własnej śmierci przykładem może być mitologiczny Mojżesz.

Opisane w ST miasta które nie istniały, monety które zostały wprowadzone kilka setek lat później , prawa które nie mogły fizycznie być zastosowane przez koczowników pustyni, prawa rolnicze które nie odpowiadały położeniu geograficznemu ziem, poświęcanie bogom byka, baranów, gołębi na ołtarzu, używane przez nich ubrania, ornamenty, srebro, złoto, zbiory i sianokosy , budowanie domów, miast, świątyń i setki innych opisanych wymysłów które były całkowicie obce zgłodniałym koczownikom w krajobrazie gdzie jak okiem sięgnąć widać było tylko kilka krzewów, piach i kamienie..pustynia Synai.

Jedno jest pewne że ST został napisany przez wiele pokoleń i wielu autorów, pisany, zmieniany, dopisywany, ubarwiany, pełny błędów, sprzeczności i glupot...

Jozue nie napisał księgi Jozuego ponieważ podaje w niej fakty które zaistniały wiele lat po jego biblijnej śmierci.

Nikt nie zna autora Księgi Sędziów , wiadomo jest tylko że została ona napisana kilka setek lat po tym jak Sędziowie przestali istnieć.

Nikt nie zna autorów Księgi Rut ani Ksiąg Samuela, wiadomo jest natomiast że w 25 rozdziale pierwszej Księgi, Samuel został "wzniesiony" do nieba przez czarownice z En-Dor.
Ten opis jest wiec mieszaniną hebrajskich i pogańskich wierzeń religijnych .
Nikt też nie zna autorów ksiąg Króli, ani ksiąg Kronik które nie posiadają żadnej wartości historycznej ani literackiej.

Psalmy .. kto napisał.. Dawid ? czy Dawid istniał ?
W Psalmach mówi się o uwiezieniu Dawida , ale należy zaznaczyć że te
uwiezienie Dawida miało miejsce według ST około 500 lat po jego śmierci.
Salomon nie napisał ani Przysłów ani Pieśni ...
Kto napisał Księgę Izajasza .?.. księgę Hioba.?...nie są znani ich autorzy.

Jedyny znany autor ze ST to Ezdrasz.

W Księdze Estery niema ani słowa o Jehowie , natomiast ta księga jest absurdalna, niemożliwa, okrutna.

W Księdze Pieśni nad Pieśniami też niema ani słowa o Jehowie.

Księga Ecclesiast została napisana przez autora który nie wierzył w Boga.

Żydzi zadecydowali zaledwie w II wieku p.n.e jakie księgi zostały natchnione przez Jehowe ..........500 lat rozważań ???
Redagowanie przez żydów "canonu" żydowskiego zostało zakończone dopiero w X wieku n.e.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Nie Maj 06, 2007 5:46 pm, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimePią Paź 27, 2006 1:00 pm

Analiza historyczna epoki podczas której został napisany ST.

Nie wystarczy stwierdzić e (jak to już pisałem) Psalmy tak jak i niektóre księgi ST są tłomaczeniem na hebrajski lub na grecki starych poematów Dalekiego Wschodu dokonanych przez żydów w celu zbudowania ich własnej ideologii religijnej, aby zrozumieć w jaki sposób ST znalazł się zbiorem fantazyjnych opisów tak samo jak Ewangelie, Dzieje Apostolskie, listy Pawła, Apokalipsa... które to Kościół katolicki wychwalał jako jedyna prawda i jego (kościoła) duchowa moralność.

Fantazyjne opisy są tak oczywiste że wiele z nich zostały nawet uznane za fantazje przez Kościół, jak na przykład Księga "Sapience=Sagesse=Madrosci" napisana w 1 wieku p.n.e.
Ta księga była uznana przez Kościół jako napisana przez nieistniejącego Salomona 800 lat wcześniej.


Dwa nurty, wojenny, popierany przez "ugrupowanie Jerozolimskie" i
"ugrupowanie pokojowe" popierane przez ugrupowania poza-palestyńskie
kontynuują ich własna ideologie aż do roku 168 p.n.e kiedy to zostały one zmuszone połączyć się na skutek rewolucji Maccabées aby stworzyć razem postać nowego "Mesjasza" który to Mesjasz będzie miał dwa oblicza:
zejdzie z nieba jak to chcieli przedstawiciele "ugrupowań pokojowych" i zostanie wodzem armii żydowskiej jak to chcieli zwolennicy "ideologii rewolucyjnej".


Rewolta Maccabées.
Ta rewolta żydów stanowi szczególny przypadek w dziejach ludzkości, ponieważ była ona pierwszą wojną religijną.

Skąd pochodzi pojecie "Maccabee" ?

ST przyznaje początek rewolty jednemu z kapłanów o imieniu Mattathias którego nazywano "maccabee" które to imie pochodzi od M K J B co po hebrajsku oznacza " kto pomiędzy bogami jest większy od ciebie Panie"

Podczas V, IV i II wieku p.n.e dwa nurty monoteistyczne pogański: Bóg Mithra, i żydowski istniały i rozwijały się równolegle.
Ideologia judaizmu Boga sztucznie sfabrykowanego korzystając z wolności kultu postawiła sobie za cel być bardziej znacząca niż religia Boga Mithry.

Niestety kult Mithry posiadał już swojego "zbawiciela = mesjasza" natomiast ideologia żydowska proponowała jego przybycie w nie bardzo dokładnie określonej przyszłości.

Te oczekiwanie na "zbawiciela = mesjasza" było coraz bardziej wątpliwe
i osłabiało wiarę żydów o czym pisze Księga Hioba która pojawiła się w II stuleciu p.n.e.
Ta księga oparta na literaturze z Felicji z XV wieku p.n.e miała za zadanie podtrzymanie wiary u hebrajczyków.

Postać Hioba przedstawia naród Izraelski który stawia sobie pytanie dlaczego Bóg ich karze przez tak długie czekanie na "zbawiciela".

Rewolta Maccabe pozwoliła połączyć wiec dwa nurty religijne i przez to
podtrzymać wiarę hebrajczyków w przybycie "zbawiciela"

Jak wynika ze ST pierwsi którzy zbuntowali się przeciwko królowi Antiochos IV byli Żydzi z ugrupowania Jerozolimy.

Antiochos IV wydał rozkaz aby wszystkie ludy porzuciły własne tradycje i przyporządkowały się prawom Królewskim, porzuciły ich zwyczaje , religie, kulty, bogów i zaprzestały chodzić do świątyń itd... zagroził im także karą śmierci w przypadku nie spełnienia rozkazu królewskiego.
(I.Mc.1/41).

Jako odpowiedz na tego typu prześladowania rewolucjoniści z Jerozolimy
zwiększyli ilość napadów, i ataków na armie grecką która okupowała Palestynę.
Księgi ST dotyczące tej rewolty podane były zmianom, dopiskom i aktualizowane w zależności od rozwoju ideologi żydowskiej i w rzeczywistości były ukończone pomiędzy III i II wiekiem p.n.e.

Rewolta Maccabe wymagała zmienić przykazanie Jehowy.


Jak wiadomo sobota była dniem świętym co doprowadziło to tego że Hebrajczycy nawet atakowani nie podejmowali bitwy podczas Szabatu przez co skazywali się sami na śmierć.

W tej sytuacji teolodzy hebrajscy podjęli ważna decyzje : sobota nie będzie traktowana jako dzień święty, ani jako dzień " odpoczynku" w przypadku ataku przeciwnika.
Tak wiec Hebrajczycy znieśli jedno z podstawowych przykazań Jehowy.

Potwierdza to wiec tezę że to człowiek ustanowił przykazania a nie
nieistniejący Jehowa.


Po 7 stuleciach oczekiwania na " Prawego"="mesjasza"="zbawiciela" który miał ustanowić pokój, przepowiednia miała się spełnić, potwierdzało to pojawienie się (raz na 7 stuleci) wydarzenia kosmicznego dzięki wejściu Jupitera i Saturna w konstelacje Ryby.

W ten sam sposób jak Hebrajczycy przywłaszczyli sobie teologie innych religii aby zbudować ich własna przywłaszczyli sobie także "mesjasza" przyznając Jupiterowi królestwo Dawida, Saturnowi zmiany socjalne i zwycięstwo nad ich przeciwnikami Konstelacji Ryb jako symbol ich "mesjasza"

Ponieważ ten fenomen astronomiczny powodował silniejsze naświetlenie
nieba propaganda judaizmu (aby podtrzymać istniejące wierzenia hebrajczyków) propagowała że to jest znak przybycia "mesjasza"

Partia nacjonalistów żydowskich zdołała skierować masy na oczekiwanie
"mesjasza" wojownika który zejdzie z nieba i w ten sposób narzuciła jej ideologie partii nurtu "pokojowego".

Aby zrozumieć księgi Maccabee należy zadać sobie pytanie nad prawdziwościową opisów.
Według ST 800 żołnierzy Judasa było w stanie oprzeć się armii liczącej ponad 28.000 wojowników ....
Jest to tylko możliwe w księgach gdzie rzeczywistość miesza się z opisami fantazyjnymi ...


Judas jest opisany jako zwycięzca wielu króli, zdobywca wielu miast
tak samo jak Dawid.
Partia żydowska potrzebowała bohatera na miarę Dawida albo nawet większego aby podniecić zanikający płomień wiary hebrajczyków zmęczonych oczekiwaniem na "mesjasza".

Pomimo tych "wielkich " zwycięstw Judea była cięgle pod okupacja Grecka, płaciła haracz Triphonowi i Jerozolima była ciągle stosem ruin.

Historia Judasa i jego brata pozostanie na zawsze w dziedzinie legend tak jak to miało miejsce z Abrahamem, Mojżeszem, Dawidem, Salomonem i Samsonem.

Tak wiec z rewoltą Maccabee historia ludu hebrajskiego opisana w ST zamienia się w historie utopijną ...niema ziemi obiecanej, niema państwa żydowskiego niema nic co było obiecane przez Jehowe.

Judea Samarie , Galilea i inne pozostałe ziemie które przez stulecia były
świadkami zwycięstw hebrajczyków ( według ST) pozostały w posiadaniu wszystkich ludów z wyjątkiem "ludu wybranego".

Nikt w przeszłości nie umierał dla swojego boga, tylko żydzi myśleli że ich religia ( jedyna religia monoteistyczna w tej epoce poza Egiptem) wymaga aby umrzeć w jej obronie i obronie ich Boga.

Ta rewolta była też wojną żydów wiernych ich religii przeciwko żydom którzy byli przesiąknięci kulturą grecką i popierali Greków.

W roku 167 p.n.e żydzi byli szczególnie prześladowani przez Greków, wojska greckie zajmują miasto Modi'in i żądają aby żydzi poświecili na ołtarzu świnie dla bogów greckich.

Żydzi odrzucają te żądanie, ale jeden z żydów "greckich" ofiarowuje się je wykonać. Kapłan żydowski Mattathias zabija sztyletem przedstawiciela greków i żyda "greckiego".
Wybucha wiec rewolta Maccabées.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Nie Maj 06, 2007 6:18 pm, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: david   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimePią Paź 27, 2006 11:46 pm

Dwie ideologie w ST.

Ponieważ historia nam przedstawia w sposób ogólny plemiona koczownicze zamieszkujące te olbrzymie tereny pustynne, to wszystko co wiemy na temat plemiona Jehowy, jego proroków jego wojen, dowódców i króli pochodzi wyłącznie ze ST, to znaczy z jedynej księgi gwarantującej te wydarzenia.
W żadnym dokumencie historycznym nie znajdziemy najmniejszego śladu, najmniejszego świadectwa istnienia postaci i epizodów o których ST opowiada.

Także nie znajdziemy śladu "dwóch królestw" opisanych przez ST
Izraela i Judei które są użyte jako podstawę rewindykacji ziemi Palestyńskiej.

ST nie jest dziełem literackim lub poetyckim, jest natomiast podręcznikiem uczącym jak należy prowadzić wojny podjazdowe, bunty i rewolty zbrojne.

ST został napisany wyłącznie aby osiągnąć cele polityczne.
Jest oczywiste że celem autorów ST było połączyć naród poprzez nacisk na jego sentymenty oparte na nacjonalizmie, nienawiści i zemście które się nagromadziły z powodu pozostania na marginesie świata cywilizowanego podczas tysiące lat.

Jest to oczywiste jeżeli weźmiemy pod uwagę że Hebrajczycy stworzyli sobie boga który jest przedstawiony niemal od początku ST jako Bóg zdolny wyłącznie karać, złorzeczyć, zarządzać masakry, podbijać narody, niszczyć miasta, zabijać...mordować.


ST dzieli historie ludzka na dwie części.

Pierwsza która zaczyna się od Adama i Ewy i kończy się potopem, i druga
zaczyna się po potopie i trwa do końca świata.


Pierwsza cześć zawiera kilka stron opisujące historie fantastyczne.

Następnie dowiadujemy się że średnia długość życia patriarchów jest 750 lat i ST kończy twierdzeniem następującym:

Księga Rodzaju:

6.1 A gdy zaczęło przybywać ludzi na powierzchni ziemi i rodziły się im córki,
6.2 synowie prawdziwego Boga zaczęli zwracać uwagę na córki ludzkie, jako że były piękne; i pojmowali za żony wszystkie, które sobie wybrali. 6.3 Potem Jehowa rzekł: „Duch mój nie będzie bez końca oddziaływał na człowieka, bo jest on też ciałem. Dlatego jego dni potrwają sto dwadzieścia lat”.
6.4 W owych dniach byli na ziemi nefilimowie, a także potem, gdy synowie prawdziwego Boga dalej współżyli z córkami ludzkimi i one rodziły im synów; byli to mocarze, którzy istnieli od dawna, ludzie sławni.

Ci sławni ludzie, mocarze którzy istnieli od dawna przypominają nam bohaterów legend mitologicznych którzy często byli synami bogów jak na przykład Achiles, Persee, Polypheme itd..

Hebrajczycy potrzebowali też mieć ich własnych bohaterów którzy narodzeni z kobiet bezpłodnych ale zapłodnionych przez Boga urodzą hebrajczyków takich jak Issak, Samson, Jakob, Esau i wielu innych kończąc w NT na Jezusie urodzonym z cnotliwej dzięki Duchowi świętemu który to Jezus został przepowiedziany przez innego heroika Jana-Batyste który też jest produktem kopulacji
pomiędzy kobietą bezpłodną i Bogiem.


Jeżeli chodzi o tych dwóch ostatnich to Jehowa nie przewidział co przyniosą ludzkości te dwa fantazyjne urodzenia.


Po zakończeniu pierwszej części i wyjaśnieniu jakie jest pochodzenie bohaterów hebrajczyków ST informuje nas że Bóg będąc niezadowolony z tego co stworzył na ziemi zadecydował sie wszystko zniszczyć i zacząć od początku.
Księga Rodzaju :
6.7 Toteż Jehowa rzekł: „Zetrę z powierzchni ziemi ludzi, których stworzyłem, od człowieka do zwierzęcia domowego, do wszelkiego innego poruszającego się zwierzęcia i do latającego stworzenia niebios, gdyż żałuję, że ich uczyniłem”.

Zanim opisze dalsze wyczyny Jehowy przyjrzyjmy się datom i wydarzeniom opisanym przez ST w okresie który zaczyna się od Adama i kończy się urodzeniem Chrystusa który to okres trwał około 4000 lat według ST.

Opierając się na tym co twierdzi ST to znaczy że potop miał miejsce około roku 2344 p.n.e wydaje się całkowicie bzdurne że Ziemia została całkowicie zaludniona po raz pierwszy w przeciągu około 1656 lat zaczynając zaludnienie od Adama i Ewy i kończąc na Noe który w tym momencie miał 600 lat.

Obliczenie:
Adam miał syna Seta w wieku 130 lat
Set miał syna Enosza w wieku 105
Enosz miał syna Kenana w wieku 90 lat
Kenan miał syna Mahalalela w wieku 70 lat
Mahalalel miał syna Jreda w wieku 65 lat
Jared miał syna henocha w wieku 162 lat
Henoch mial syna Metuszelacha w wieku 65 lat
Metuszelach miał syna Lamecha w wieku 187 lat
Lamech miał syna Noego w wieku 182 lat
Noe miał 600 lat jak nastąpił potop.
W sumie upłynęło wiec 1656 lat od stworzenia Adama.

Bzdurne jest też twierdzenie Księgi Rodzaju:
4.22 Cylla również urodziła — Tubal-Kaina, wykuwającego wszelkie narzędzia z miedzi i z żelaza.

Ponieważ żelazo używano poczynając dopiero od lat 800 p.n.e .
( Cylla byla z żona Lemecha i urodziła mu syna Tubala-Kaina według ST)
w roku około 3130 p.n.e. )

Jest także absurdalne twierdzić że za czasów Abrahama (rok 1900 p.n.e) tzn 450 lat po zniszczeniu całej ludzkości i całego życia na Ziemi, uformowały się zgromadzenia ludzkie tak liczne i rozwinięte jak Babilończycy, Egipcjanie, Persi, Grecy i wszystkie inne narody tworzące cywilizacje żyjące nad morzem śródziemnomorskim, narody afrykańskie, australijskie, hindusko-europejskie, azjatyckie nie mówiąc juz o Laponczykach i Indianach z Ameryk.


ST pomijając we własnej historii istnienie ludów australijskich, ludów żyjących w Amerykach to znaczy żyjących w innym nie należącym do ST świecie, ST ulokował te ludy w innej nie znanej sobie legendzie.

Z chwilą jak ten świat został odkryty stworzyło to olbrzymi problem teologom chrześcijańskimi ponieważ te ludy nie mogły być potomkami Adama i Ewy a wiec byli pozbawieni duszy która to dusza była wdmuchana w nos "Pinokia tzn Adama" przez samego Boga.


Oczywiście znajdą się tacy którzy będą twierdzić że podane przez ST daty należy uważać za daty symboliczne z nie zdefiniowanych epok.

Tu chciałbym ostrzec tych sceptyków twierdzących że te daty nie są rzeczywiste bo jeszcze nie tak dawno bo zaledwie 200 lat temu Kościół, skazywał heretyków i tych wszystkich którzy nie chcieli zaakceptować "prawdy dogmatycznej" na stos.

Odrzucając te daty i dając im charakter symboliczny, oznacza to zastąpić wiarę rozumowaniem co nie jest do przyjęcia przez Kościół, tą wiarę która pozwala hebrajczykom świecić rok 2006 jako rok 5766 rocznicy urodzenia Adama, pierwszego człowieka na Ziemi.

Ta sama wiara pozwala chrześcijanom podtrzymywać że Adam został stworzony dokładnie w piątek 14 marca roku 4003 p.n.e jak to stwierdził (inny wieki badacz teologiczny) po bardzo poważnych pracach naukowych i obliczeniach arcybiskup angielski Mons Huster w swojej pracy "naukowej" pod tytułem " Stworzenie świata".

(W nawiasie dodam że jest wiele obliczeń "naukowych" dotyczących daty stworzenia świata jednakże one wszystkie podają prawie tą samą datę z malą różnicą kilku dni lub miesięcy, imie
innego "naukowca" który obliczał datę stworzenia podałem na początku analizy)

Kim byli Hebrajczycy ?

Ludy koczowników które żyły w "morzu" piachu to znaczy pustynia Accades , pustynia Arabska, pustynia Negev które to pustynie stanowiły około 1.5 miliona km2, gdzie roślinnością były tylko krzewy akacjowe i wyschnięte kępy trawy.


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Sob Maj 05, 2007 12:08 am, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli...   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeWto Paź 31, 2006 12:57 am

Pierwsza wersja Starego Testamentu

W pierwszej wersji ST księga Rodzaju nie zawierała historii Abrahama.

Księga Rodzaju kończyła się rozejściem się ludzi na wszystkie strony świata na skutek pomieszania języków podczas budowania wieży Babel.

Druga wersja Starego Testamentu

Analiza historyczna epoki podczas której została napisana druga cześć ST.

Jeżeli przez dwa stulecia "Kościół" rewolucyjny dzięki aktywnej propagandzie pozyskał dużo zwolenników to ilość hebrajczyków "bałwochwalców" była jeszcze ogromna.

Aby pozykać jednych i nie stracić pozostałych "Kościół" duchowny, religijny
postanowił zbudować doktrynę Boga "większego i lepszego" jak Bogi babilońskie ( Marduk), Egipskie (Isis) Perskie ( Mithra)....obiecując swoim członkom Boga który zapewnia wieczne życie nawet po śmierci.

Aby być atrakcyjny w porównaniu z innymi Bogami "stary" Bóg hebrajski który siedział na obłoku, chodził po obozowiskach uważając aby nie wejść w "G..", który umiał tylko karać, masakrować, i wywoływać epidemie powinien być "odnowiony".....doktryna Boga musiała być całkowicie zmieniona.
Tak wiec "Kościół" duchowny skonstruował nowego Boga metafizycznego
zapożyczając historie, legendy i opowieści pochodzące z religii pogańskich.

Tą zmianę Boga archaicznego, złośliwego, podstępnego, krwawego, zaborczego , zazdrosnego na Boga duchowego, można śledzić dzięki księgom napisanym w IV,III, i II wieku p.n.e przez
autorów ideologii religijnej "pokojowej".

Wystarczy przeanalizować te księgi aby dojść do wniosku jak ideologia "kościołów" "wojennych" opisana po raz pierwszy w pierwszej wersji ST została zastąpiona przez ideologie, "pokojową "
w okresie dwóch lub trzech stuleci przez reorganizacje zgrupowań poza-palestyńskich.

Księga Kronik:
Naród hebrajski nie jest już uważany za naród wojowniczy, zaborczy ale jako naród który usiłuje być narodem religijnym.

Księga Ezdrasza:
Odrzuca możliwość budowania władzy politycznej opartej na podbojach w przeciwności do roszczeń ugrupowań podtrzymujących doktrynę rewolucyjną Jerozolimy.
"Kościół" pokojowy buduje za pomocą odnowionego Boga władze duchowną opartą na reformie religijnej .

Księga Psalmów:
Dawid krwawy król bez litości , dowódca wojsk zaborczych jak to jest opisane w pierwszej wersji jest przeobrażony w króla skromnego, odrzucającego swoja przeszłość , proszącego o przebaczenie za swoje grzechy.
Najważniejszym celem ideologii religii 'pokojowej" było wyeliminowanie mesjasza "wojownika" i zastąpienie go przez mesjasza "pokojowego"

Tak wiec nieznani autorzy Psalmów przypisują ich napisanie Dawidowi żyjącemu jakoby 600 lat wcześniej.
W ten sam sposób przypisują Salomonowi napisanie Księgi Przysłów, Księgi Kaznodzieja ...i innych.

Celem tej manipulacji jest powiązanie historyczne pomiędzy pierwszą i drugą wersją ST.

Te wszystkie księgi anonimowe są zbiorem starych legend, rozważań filozoficznych cywilizacji Dalekiego Wschodu (np Persji, Indii) które zostały skopiowane i zaadaptowane aby dać wrażenie oryginalności tych tekstów tak aby nawet najbardziej zacofani mogli w nie wierzyć.

Aby zdać sobie sprawę w jaki sposób została zmieniona postać Dawida bandyty i rozbójnika na postać Dawida jako "świętego" można przytoczyć kilka wersetów z pierwszej i drugiej wersji ST

W pierwszej wersji:VI wiek
Księga 1 Samuela:
18.27 Dawid więc wstał i wyruszywszy że swymi ludźmi, zabił wśród Filistynów dwustu mężów, i przyniósł Dawid ich napletki, i w pełnej liczbie dał je królowi, by się spowinowacić z królem. Wtedy Saul dał mu za żonę swą córkę Michal.

27.8 I Dawid że swoimi ludźmi wyruszył, by napaść na Geszurytów i Girzytów oraz Amalekitów; zamieszkiwali oni bowiem ziemię, która ciągnęła się od Telam aż do Szur i aż do ziemi egipskiej.
Księga 2 Samuela :
3.22 A oto słudzy Dawida i Joab wracali z wypadu i nieśli że sobą obfity łup. Abnera zaś nie było u Dawida w Hebronie, został bowiem przez niego odprawiony i szedł w pokoju.

4.12 Wtedy Dawid wydał nakaz młodzieńcom i oni ich zabili, i poodcinali im ręce i nogi, i powiesili ich przy sadzawce w Hebronie; a wziąwszy głowę Isz-Boszeta, pogrzebali ją w grobowcu Abnera w Hebronie.

Ta wiec pierwsza wersja kształtuje postać Dawida jako Mesjasza wojownika.
W Drugiej wersji:IV, III wiek
Księga Psalmów:

4.1 Gdy wołam, odpowiedz mi, mój Boże prawy.
W czasie udręki zgotuj mi szeroką przestrzeń.
Okaż mi łaskę i wysłuchaj mą modlitwę.

5.1 Na moje wypowiedzi nadstaw ucha, o Jehowo;
racz zrozumieć me wzdychanie.
5.2 Zważ na głos mego wołania o pomoc, mój Królu
i Boże mój, gdyż do ciebie się modlę.

Księga Izajasza:

9.7 Obfitości tej władzy książęcej i pokojowi nie będzie końca, na tronie Dawida i nad jego królestwem, aby je ugruntować oraz wesprzeć sprawiedliwością i prawością odtąd aż po czas niezmierzony. Dokona tego gorliwość Jehowy Zastępów.

55.3 Nakłońcie ucha i przyjdźcie do mnie. Słuchajcie, a dusza wasza pozostanie przy życiu; chcę z wami zawrzeć trwające po czas niezmierzony przymierze co do wiernych przejawów lojalnej życzliwości wobec Dawida.

Księga Jeremiasza:
23.5 „Oto nadchodzą dni — brzmi wypowiedź Jehowy — a wzbudzę Dawidowi latorośl odznaczającą się prawością. I król będzie panował, i działał roztropnie, i czynił zadość sprawiedliwości i prawości w tej ziemi.

Z tych właśnie ksiąg Chrześcijanie zaczerpną następnie proroctwa aby napisać ich ewangelie i liturgie.

Psalmy są tłomaczeniem ( z powodu braku własnych tekstów ) na hebrajski i grecki bardzo dawnych poematów Dalekiego Wschodu.


Tak wiec po tym opisie (w Księdze Rodzaju) rozpoczyna się Księga Wyjścia która opisuje początek historii hebrajczyków zaczynając ją od objawienia się Jehowy Mojżeszowi aby go wybrać stworzycielem i dowódcą wybranego przez Jehowe ludu.

To wszystko było ubarwione skopiowaniem historii Sargona który to Sargon założył Wielki Babilon organizując wielki naród z jednym prawem Boskim.

Uważny czytelnik znajdzie w historii Abrahama i Mojżesza te same wątki i te same historie.

W obu historiach ( Abrahama i Mojżesza ) znajdujemy te same okoliczności poznania Boga przez plemiona które go przedtem nie znały, te same przymierza i ugody, to samo zgrupowanie plemion które podejmują taką sama wędrówkę do ziemi obiecanej Canaan która przedstawia się jasno i logicznie jako punkt dojścia Mojżesza ( Canaan znajduje się blisko Egiptu), w historii Abrahama rozpoczyna on wędrówkę ludów od Chaldée który znajduje się w odległości około 1500 km od Ziemi obiecanej.

To że historia Abrahama została skopiowana przez Mojżesza i dopisana do Księgi Rodzaju potwierdza się dodatkowo tym że nie ma żadnej ciągłości historycznej z potopem który ją poprzedza około 400 lat ani z Wyjściem z Egiptu który następuje 700 lat później.


ST usiłuje wiec w nowej wersji wprowadzić wymyślone pokolenia aby wypełnić tą pustkę .

Księga Wyjścia:
1.5 I wszystkich dusz, które wyszły z bioder Jakuba, było siedemdziesiąt dusz, lecz Józef był już w Egipcie.

ST usiłuje nam tutaj wmówić że w przeciągu 450 lat było tylko 7 pokoleń.

Jest to jeszcze jeden dowód na to że ST jest legenda i opisane w nim historie i osoby nigdy nie istniały.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Nie Cze 17, 2007 6:46 pm, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeWto Paź 31, 2006 3:32 pm

Hebrajczycy ... Izraelici o kim jest mowa ?

Autorzy ST wymyślili imie plemion koczowniczych zamieszkujących pustynne obszary ( Negev, Synai..) aby dać im godność narodowa.
Byli oni nazywani "hebreux" od słowa "eber" które to słowo oznacza po aramejsku "tułacze"


Imie "Hebrajczycy" w rzeczywistości nie było imieniem lecz nazwą ogólną.

"Hebreux", nazwa zbyt ogólna aby zbudować na niej dumę, chlubę narodową którą autorzy ST potrzebowali aby zorganizować pierwsze ruchy rewolucyjne i nacjonalistyczne.

Wersety Księgi Rodzaju ułatwiają nam zrozumieć w jaki sposób autorzy ST dali tym plemionom imie "Izrael".
"Izrael" oznacza - "ten który walczy i zwycięża", wyraża ono wiec roszczenia wojownicze...podbijanie sąsiednich narodów , eksterminacje wrogich im plemion.

Księga Rodzaju:
32.24 W końcu Jakub pozostał sam. Wówczas zaczął się z nim mocować pewien mąż — aż do wzejścia jutrzenki.

32.25 Widząc, że go nie przemógł, dotknął panewki jego stawu biodrowego; i u Jakuba nastąpiło przesunięcie w obrębie panewki stawu biodrowego, gdy się z nim mocował.

32.26 Potem rzekł: „Pozwól mi odejść, bo wzeszła jutrzenka”. Ten odrzekł: „Nie pozwolę ci odejść, dopóki mnie najpierw nie pobłogosławisz”.

32.27 Powiedział więc do niego: „Jakie jest twoje imię?”, na co ten rzekł: „Jakub”.

32.28 On zaś powiedział: „Nie będziesz już dłużej nazywany imieniem Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi, tak iż w końcu przemogłeś”.

32.29 Z kolei Jakub zapytał i rzekł: „Powiedz mi, proszę, jakie jest twoje imię”. Lecz on rzekł: „Czemu pytasz o moje imię?” Wtedy go tam pobłogosławił.

32.30 Dlatego Jakub nadal temu miejscu nazwę Peniel, gdyż jak powiedział: „Widziałem Boga
twarzą w twarz, a mimo to moja dusza ocalała”.

32.31 I zaświeciło na niego słońce, gdy akurat mijał Penuel; ale utykał z powodu swego uda.

32.32 Dlatego synowie Izraela po dziś dzień nie jadają ścięgna przy nerwie biodrowym, które jest na panewce stawu biodrowego, gdyż dotknął panewki stawu biodrowego Jakuba przy ścięgnie, które jest koło nerwu biodrowego.

Tak wiec łatwo jest zrozumieć że Jakub ( patriarcha) walczył z Bogiem.
A wiec Bóg dał Jakubowi imie "Izrael" i cale plemię przyjęło imie jego patriarchy Izraelici.
Te wersety są absurdalne opisują one jak Bóg napada na Jakuba, daje mu kopniaki i wali go pięścią....


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Wto Mar 13, 2007 12:42 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli...   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeCzw Lis 02, 2006 5:18 pm

Samson bohater hebrajczyków.

Najbardziej znanym Natzirem "uświęconym" w ST jest Samson i jak to bywa często w ST "bohaterzy" rodzą się z kobiet bezpłodnych ale zapłodnionych przez Boga.

Ten system konstrukcji bohaterów jest opisany w Księdze Rodzaju,
który to system jest kopią legend sumeryjskich.


Księga Rodzaju:

Np: Isaac z Sarah żony Abrahama, Esau i Jakub z Rebeki żony Isaaca,
Joseph który będzie wice-królem Egiptu ( ciekawe jest to że Egipcjanie nic o tym nie wiedzieli) z Racheli żony Jakuba i dziesiątki innych kończąc na Janie-Batyście synu Elizabety z żony Zachariego i oczywiście najsłynniejszy ze wszystkich ( dla chrześcijan) JC z ta różnicą że urodził się on z cnotliwej i w dodatku niepokalanej..co nie znaczy to samo co cnotliwa.

Księga Sedziow:
14.5 Toteż Samson udał się że swym ojcem i swą matką do Timny. Kiedy dotarł aż do winnic Timny, oto rycząc, wybiegł mu naprzeciw młody grzywiasty lew.
14.6 Wtedy zaczął nań oddziaływać duch Jehowy, tak iż rozdarł go na dwoje, jak się rozdziera na dwoje koziołka,

15.4 I Samson poszedł, i nałapał trzysta lisów, i wziąwszy pochodnie, wiązał ogon do ogona, i wkładał po jednej pochodni między dwa ogony, dokładnie pośrodku.

15.15 A on znalazł wilgotną szczękę osła i wyciągnąwszy rękę, wziął ją, i zabił nią tysiąc mężczyzn.

Księga Sedziow:
16.1 Pewnego razu Samson poszedł do Gazy i zobaczył tam kobietę nierządną, i wszedł do niej.
16.17 W końcu otworzył przed nią całe swe serce i powiedział jej: „Brzytwa nigdy nie przeszła po mej głowie, gdyż od wyjścia z łona matki jestem nazarejczykiem Bożym. Gdyby mi zgolono włosy, moja moc odeszłaby ode mnie i naprawdę bym osłabł, i byłbym jak wszyscy inni ludzie”.

Palestyna.
Plemiona "Philistynów" pochodziły z wyspy Crety i miały dużo wyższy stopień cywilizacji niż koczownicy hebrajscy którzy wielokrotnie napadali na ich osiedla, niszcząc, paląc, mordując.


Tak wiec nazwa Palestyna pochodzi od "Pelistin" tzn od plemion Philistinskich.

Po podziale Palestyny plemiona koczowników które ST nazywa 12 plemionami
aby odpowiadało to kabale hebrajskiej ST, znalazły się pod dowództwem
"śędziów" ( okres "śędziów" w ST- Księga śędziów) podczas około 200 lat do czasu gdy plemiona północne po oddzieleniu się od plemion południowych zadecydowały połączyć się pod dowództwem jednego przedstawiciela nazywając go "królem".

Ten nowy okres w ST nazywamy okresem "króli" - Księga Króli.


Mając opis tego okresu w ST możemy dokonać porównania historycznego z kilkoma tabliczkami glinianymi i rysunkami na kamieniach i w grotach które niejasno opisują bandy rabusiów które powstały po okresie zesłania do Mezopotamii.

Bandy rabusiów które przebywały podczas setek lat na pustyni arabskiej i pustyni Neguev przekraczały Jordan aby rabować tamtejsze plemiona.

Pod koniec XII wieku p.n.e te bandy zalały ostatecznie Palestynę ponieważ ludy tam mieszkające były osłabione prowadząc wojny jedne przeciwko drugim.

W oparciu na przekazywane ustnie tradycje, legendy... ST zbudował swoją
historie zamieniając napastników na "Sędziów" , przywódców band na Króli wybranych przez Boga i tereny palestyńskie przez nich zagarnięte na królestwo Izraela.


Następnie na miejsce Sędziów którzy okazali się niezdolni do rządzenia wprowadzono
wyłącznie Króli jak to czyniły inne narody cywilizowane.

Księga 1 Samuela:
8.5 i powiedzieli do niego: „Oto ty się zestarzałeś, a twoi synowie nie chodzą twoimi drogami. Ustanów nam więc króla, aby nas sądził, jak to jest u wszystkich narodów”.

8.7 Wtedy Jehowa rzekł do Samuela: „Wysłuchaj głosu ludu we wszystkim, co ci mówią; bo nie ciebie odrzucili, lecz to mnie odrzucili, bym nie był królem nad nimi.

Ten ostatni werset jasno wskazuje że Jehowa nigdy nie stanowił kultu religii hebrajskiej przed VI wiekiem p.n.e


Następnie Jehowa wybrał królem pasterza Saula. Od tej pory wszyscy królowie Izraela zostaną wybrani przez Jehowe dzięki "namaszczeniu", "onction", które to słowo "oint" po hebrajsku wypowiada się "meshiha" tzn mesjasz i po grecku tłomaczy się na "kristos" tzn "christ".
Tak wiec "oint, meshiha, mesjasz, kristos, christ" są to nazwy mające te same znaczenie .(według mojego słownika autora Pawła Kaliny "oint"= "namaszczenie")
Niestety duch Jehowy który natchnął Dawida nowego króla po "namaszczeniu" nie wpłynął zbyt dobrze na jego postępowanie.
Z tego co opisuje ST Dawid był nieposuszny bogu: recydywista, zbrodniarz, zdrajca, morderca, złodziej, niewierny, okrutny .....

Księga 1 Samuela:
27.8 I Dawid że swoimi ludźmi wyruszył, by napaść na Geszurytów i Girzytów oraz Amalekitów; zamieszkiwali oni bowiem ziemię, która ciągnęła się od Telam aż do Szur i aż do ziemi egipskiej.

27.9 I Dawid podbił ową ziemię, lecz nie zachował przy życiu ani mężczyzny, ani kobiety; a zabrał trzody i stada, i osły, i wielbłądy, i szaty, po czym wrócił i przybył do Achisza.

27.11 Dawid nie zachowywał przy życiu żadnego mężczyzny ani żadnej kobiety, by ich przyprowadzić do Gat, bo mówił: „Żeby na nas nie donieśli, mówiąc: ‚Tak uczynił Dawid’”. [I w taki sposób postępował przez wszystkie dni swego pobytu w krainie Filistynów].


Księga 2 Samuela:
12.9 Dłaczego wzgardziłeś słowem Jehowy, czyniąc to, co złe w jego oczach? Ugodziłeś mieczem Uriasza Hetytę, a żonę jego wziąłeś sobie za żonę, jego zaś zabiłeś mieczem synów Ammona.

12.29 Toteż Dawid zebrał cały lud i wyruszył do Rabby, i walczył przeciwko niej, i ją zdobył.
12.30 A z głowy Malkama zdjął koronę ważącą talent złota, wraz z drogocennymi kamieniami; i spoczęła na głowie Dawida. A łup, który wyniósł z miasta, był bardzo wielki.
12.31 Lud zaś, który się w nim znajdował, wyprowadził, żeby ich postawić przy cięciu kamieni i przy ostrych narzędziach z żelaza, i przy żelaznych siekierach; kazał im też pracować przy wyrobie cegieł. I tak postąpił że wszystkimi miastami synów Ammona. W końcu Dawid i cały lud wrócili do Jerozolimy.

Niemożliwe ponieważ nie używano jeszcze żelaza w tym czasie.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Wto Mar 13, 2007 12:45 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czylu...   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimePią Lis 03, 2006 12:57 am

ST zrobił z Davida bohaterem bohaterów.

Mitologiczna armia Hebrajczyków

24.9 Następnie Joab podał królowi liczbę spisanej ludności: i w Izraelu było ogółem osiemset tysięcy dzielnych mężczyzn dobywających miecza, a mężów judzkich było pięćset tysięcy mężczyzn.
To znaczy 1.300.000 wojowników w kraju gdzie cala ludność nie przekraczała 500.000 licząc kobiety dzieci i starców.

Porównajmy liczbę wojowników hebrajskich (1.3 miliona ) z liczbą najpotężniejszej armii tego regionu tzn armią egipska która według zapisów egipskich posiadała
w tym czasie "tylko" 250.000 zbrojnych ludzi.

Autorzy ST opisują masakry Philistynow , za każdym razem zniszczenie jest całkowite nie zostaje kamień na kamieniu cała ludność zostaje wymordowana...... kilka wersetów później ponownie opisują nowe walki i zwycięstwa nad Philistynami i nowe zniszczenie całkowite tych samych miast i ludności.

To samo jeżeli chodzi o wojny z Moabitami, Arameenami, Ammoniyami i innymi narodami zamieszkującymi Palestyne.

Za każdym razem miasta są zniesione z ziemi i ludzie wybici do ostatniego,
można by wypełnić kilka stron listą nazw miast , narodów i króli zwyciężonych przez Davida.

Księga 2 Samuela:
23.8 Oto imiona mocarzy, których miał Dawid: Joszeb-Baszszebet Tachkemonita, stojący na czele owych trzech. Wywijał on włócznią nad ośmiuset zabitymi za jednym razem.

23.9 Następny po nim, Eleazar, syn Dody, syna Achochiego, był wśród trzech mocarzy przy Dawidzie, gdy urągali Filistynom. Zebrali się tam do bitwy i mężowie izraelscy się wycofali.

23.10 To on powstał i bił Filistynów, dopóki ręka mu się nie zmęczyła, a jego ręka ciągle trzymała miecz, tak iż w owym dniu Jehowa dokonał wielkiego wybawienia: a lud powrócił za nim tylko po to, by ogołocić pobitych.

23.11 Następny po nim był Szamma..
23.12 Lecz on stanął w środku tej połaci i ją uratował, i pobił Filistynów, tak iż Jehowa dokonał wielkiego wybawienia.

23.18 Abiszaj zaś, brat Joaba, syna Cerui, stał na czele trzydziestu i wywijał włócznią nad trzystu zabitymi, miał też opinię jak ci trzej.

23.20 Benajasz zaś — syn Jehojady, syn dzielnego męża — który dokonał wielu czynów w Kabceel, zabił dwóch synów Ariela z Moabu; on też w dniu, gdy spadł śnieg, zszedł do dołu wodnego i zabił tam lwa.

ST i Jerozolima
Mury wybudowane przez Davida , świątynie, pałac królewski Salomona są wymysłem autorów ST i do dzisiaj nikt nic nie znalazł z tego okresu w Jerozolimie.

Jerozolima antyczna opisana w ST jako miasto posiadające olbrzymie obronne mury, olbrzymie świątynie i pałace Salomona, w rzeczywistości była małym osiedlem bez murów, bez pałacy ...itd.
Była zgrupowaniem szałasów, namiotów, kilku domostw z gliny i siana, grot w których mieszkała cześć ludności.
Największym "skarbem" miasta było źródło wody.


Opis Jerozolimy z tego okresu znajdujemy w zapisach na tabliczkach egipskich, według tych tabliczek Jerozolima nazywała się w tym okresie Urusalaim które to miasto ST nazywa "miasto Dawida"

Jedyne ślady archeologiczne które do nas dotarły należały do budowli z czasów Heroda i resztki znalezionych murów należących do okresu Imperium Bizantyńskiego z lat 1064-1070 zbudowane do obrony przed hordami muzulmanów Seljukides i Fatimides.

Jerozolima podbita i zniszczona przez Nabuchodonozora została częściowo odbudowana przez żydów po ich powrocie z Babylonu dzięki Zorobabelowi i pozostała przez stulecia małym bez znaczenia osiedlem.
Przez stulecia Judea i Palestyna były najeżdżane przez Persów, Egipcjan, Alexandra, Seleucide i w końcu przez Rzymian.

Postacie mitologiczne jak Abraham, Mojzesz, Jozue, Saul, i zwłaszcza Dawid były symbolem ruchu rewolucyjnego i były one niezbędne do zbudowania programu monoteistycznego którego tworzenie było oparte na masakrach przeciwników Jehowy i wojnach zaborczych.

Ten program "Jehowy" jest podstawą trzech religii jednego Boga ...sama nazwa Kościół katolicki tzn Kościół Uniwersalny oznacza że inne kościoły nie posiadają tego samego Boga ...że inne kościoły są bezbożne.
Samo twierdzenie "Jeden Bóg" (monoteizm) oznacza że należy zlikwidować pozostałe bogi ...tzn zlikwidować pozostałe ideologie religijne.

Te trzy religie sprzeczają się miedzy sobą oświadczającą że ich Bóg jest jedyny i prawdziwy , ale w rzeczywistość Bóg Chrześcijan, Allah i Jehowa są trzema formami tego samego Boga tej samej ideologii ociemnienia, zacofania, zabobonów.

Dawid zmarł w roku 940 p.n.e według ST( który jest jedynym na świecie źródłem istnienia Dawida).

Pierwsza wersja ST kończy się w chwili gdy Bóg proponuje Dawidowi wybór pomiędzy trzema karami: głód, ucieczka przed jego przeciwnikami, zaraza . Dawid wybiera zarazę.

Bóg (miłosierny) rozpędził wiec straszna epidemie w całej Palestynie od miasta Dan aż do miasta Bersabée gdzie zmarło 70.000 ludzi ( według ST)
Dawid przed swoja śmiercią wyznaczył na swojego zastępce swego syna Salomona, który natychmiast zamordował swojego brata Adoni.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Nie Mar 11, 2007 1:31 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli...   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeSro Lis 08, 2006 4:04 pm

Salomon

Salomon i David dwie legendarne postacie

Na początku X wieku p.n.e plemiona Izraela tworzą jedno królestwo, królestwo Judeii gdzie króluje David i jego syn Salomon (według ST ).

Jeszcze raz legendy ST nie pokrywają się z rzeczywistością gdyż ani w archiwach Egipskich ani w odkryciach archeologicznych nie znajdujemy najmniejszego śladu tego królestwa.


Na odnalezionej stela w świątyni Tel Dan na północy Palestyny znaleziono napis " z domu Davida", ale nic nie udowadnia że chodzi tutaj o Davida ze ST który zabił Goliata.

W tym okresie Jerozolima jest niewielką wsią nielicznie zaludnioną .
Także budowniczy świątyni Jerozolimskiej ( według ST) Salomon, z jego 40.000 koni, 700 żonami i 300 nałożnicami nie pozostawili nam żadnego śladu.


Dzięki badaniom archeologicznym wiemy że budowle w miastach Hacor, Meggido, Gezer powstały około IX wieku p.n.e i zostały zbudowane przez króli żydowskich.

Z powyższego wynika że "państwo" Izrael rozwinęło się u "heretyków" na północy Palestyny a nie wokół Jerozolimy wiec David i Salomon są figurami legendarnymi którym autorzy ST dali "życie" aby udowodnić zjednoczenie królestwa Izraela , na północy i królestwa Judeii na południu.

Według ST za czasów Salomona zaczyna się okres dobrobytu.
Salomon buduje miasta, spichlerze, pałace, domy ..itd..
(niestety nie znaleziono z tych budowli nic ..niema najmniejszego śladu)


Księga 1 Króli:

9.15 Oto sprawozdanie dotyczące powoływanych do robót przymusowych, których król Salomon powołał, by budowali dom Jehowy oraz jego własny dom i Nasyp, i mur Jerozolimy, i Chacor, i Megiddo, i Gezer.

9.16 (Faraon, król Egiptu, podszedł i zdobył Gezer, i spalił je ogniem, i pozabijał Kananejczyków zamieszkujących to miasto. I dał je swej córce, żonie Salomona, jako pożegnalny dar).

9.17 Potem Salomon budował Gezer i Bet-Choron Dolne,

9.18 i Baalat, i Tamar na pustkowiu, w tej krainie,

919 i wszystkie miasta — spichlerze, które zaczęły należeć do Salomona, i miasta rydwanów, i miasta dla jeźdźców, i piękne rzeczy, które Salomon zapragnął zbudować w Jerozolimie i w Libanie, i w całej krainie podległej jego panowaniu.

9.20 A jeśli chodzi o całą ludność, jaka pozostała z Amorytów, Hetytów, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów, którzy nie należeli do synów Izraela
9.21 ich synów, którzy po nich zostali w tej krainie i których synowie Izraela nie zdołali wydać na zagładę, Salomon powoływał do przymusowej pracy niewolniczej, jak to jest aż do dnia
dzisiejszego.

Księga 1 Króli:
4.20 Juda i Izrael — liczni jak ziarnka piasku, których jest mnóstwo nad morzem — jedli i pili, i się radowali.

Niezbyt długo się radowali ponieważ:
5.13 I król Salomon sprowadzał z całego Izraela ludzi powoływanych do robót przymusowych;

W całym królestwie Salomona panowało bogactwo, cale dzielnice Jerozolimy zapełnione były pałacami a na dworze Salomona panował większy luksus niż u faraona w Egipcie.

Oczywiście te fantazyjne opisy ST pozostaną w świecie fantazji gdyż ten sam ST opisuje że Hebrajczycy mieszkali w tym okresie w namiotach ze kozich skór .

Księga 1 Króli:
4.30 I mądrość Salomona przewyższała mądrość wszystkich mieszkańców Wschodu oraz całą mądrość Egiptu.

4.31 I był on mądrzejszy niż każdy inny człowiek, niż Etan Ezrachita oraz Heman i Kalkol, i Darda, synowie Machola; a jego sława dotarła do wszystkich okolicznych narodów.

4.32 I potrafił powiedzieć trzy tysiące przysłów, a jego pieśni było tysiąc pięć.

4.3 Mówił zaś o drzewach, od cedru, który jest na Libanie, po hizop, który wyrasta na murze; mówił też o zwierzętach i o stworzeniach latających, i o poruszających się stworzeniach, i o rybach.
4.34 I przybywali że wszystkich ludów, by usłyszeć mądrość Salomona — od wszystkich królów ziemi, którzy usłyszeli o jego mądrości.

9.10 A po upływie dwudziestu lat,...... król Salomon dał Chiramowi dwadzieścia miast w ziemi galilejskiej.

Księga 1 Króli:

8.63 I Salomon począł składać ofiary współuczestnictwa, które miał złożyć Jehowie: dwadzieścia dwa tysiące sztuk bydła i sto dwadzieścia tysięcy owiec, aby król i wszyscy synowie Izraela mogli oddać do użytku dom Jehowy.

Księga 1 króli:
4.22 A na wyżywienie u Salomona na każdy dzień przeznaczano trzydzieści kor wybornej mąki i sześćdziesiąt kor innej mąki, 23 dziesięć sztuk tłustego bydła i dwadzieścia sztuk bydła z wypasu, i sto owiec, a ponadto jelenie i gazele, i kozły saren, i utuczone kukułki.

Ponieważ kor= 45kg to znaczy w sumie było 405 kwintali

700 zon Salomona i co jeszcze ? ....i jeszcze na dodatek 300 nałożnic....


Księga 1 króli:
11.1 A król Salomon pokochał wiele cudzoziemskich żon oprócz córki faraona, mianowicie: Moabitki, Ammonitki, Edomitki, Sydonitki i Hetytki.

11.3 I w końcu miał siedemset żon, księżniczek a także trzysta nałożnic; i jego żony stopniowo nakłoniły jego serce.
Według ST:
Hebrajczycy podzielili się na plemiona północne z siedziba w Ebronie (królestwo Izraela) i plemiona południowe ( Juda) z siedziba w Jerozolimie co miało trwać około 200 lat jak to opisuje nam ST w 2 Księdze króli.

Stolica królestwa Izraela została przeniesiona do miasta Sichem w Samari w roku 800 (p.n.e) i istniała do 722 (p.n.e) jak Sichem zostało napadnięte przez Assyriczykow, którzy okupowali północ Palestyny i następnie zajęli Judee w 586 roku przez Nabuchodonozora króla Babilonu.

Przedstawiciele klas rządzących w Judeii zostali wysłani do Babilonu jako zakładnicy gdzie pozostali przez 50 lat. Następnie zostali uwolnieni przez Cyrusa Wielkigo i powrócili do Judei około roku 540 to znaczy 400 lat po śmierci Salomona.( według ST)

Księga 2 króli:

24.14 I uprowadził na wygnanie całą Jerozolimę i wszystkich książąt oraz wszystkich dzielnych mocarzy — uprowadził na wygnanie dziesięć tysięcy — a także każdego rzemieślnika i budowniczego wałów obronnych. Nie pozostawił nikogo oprócz niskiego stanem ludu ziem.

Po tych wypadkach które zaszły od czasu Abrahama i następnie Jacoba, Mojzesza,Dawida, Salomona ST usiłuje nam wmówić że Hebrajczycy wierzyli w jednego Boga Jehowe.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Nie Cze 17, 2007 6:47 pm, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli..   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeCzw Lis 09, 2006 7:24 pm

Bałwochwalstwo w królestwie Izraela.

Księga 1 króli:

12.28 Toteż król zasięgnął rady i uczynił dwa złote cielce, i rzeki ludowi: „To dla was za dużo, byście mieli chodzić pod górę do Jerozolimy. Oto twój Bóg, Izraelu, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej”.

12.29 Potem umieścił jednego w Betel, a drugiego postawił w Dan.

12.30 I rzecz ta stała się przyczyną grzechu, i lud zaczął chodzić przed tego jednego — aż do Dan.

Bałwochwalstwo było ogólne, około 20 kolejnych króli hebrajskich wierzyło w złote cielce święcone w świątyniach poświeconych bogowi Baal


Bałwochwalstwo w królestwie Judeii.

Tak jak w królestwie Izraela tak samo w królestwie Judeii mamy dowody na to że Hebrajczycy nie znali Jehowy ani ST przed VI wiekiem.

Księga 1 króli:
14.23 Oni też budowali sobie wyżyny i święte słupy, i święte pale na każdym wysokim wzgórzu i pod każdym bujnym drzewem.

Księga 2 króli:
17.16 i odstępowali od wszystkich przykazań Jehowy, swego Boga, a uczynili sobie lane posągi, dwa cielce, i uczynili święty pal, i zaczęli się kłaniać całemu zastępowi niebios oraz służyć Baalowi;

Za czasów króla Ezechiasa Hebrajczycy wierzyli w węża z mosiądzu nazwanego "Necousam"
Nie potrzeba być specjalistą ST aby zorientować się że to co opisuje ST jest tworem czystej fantazji... "królestwa Izraela i Judeii" nigdy nie istniały.


Ciekawe są "dowody" wierzących na temat " prawd " opisanych w ST:
Cytat:
"Dwa królestwa ( Izrael i Judea) istniały bo na słupie kamiennym znalezionym w Jordanii w 1886 roku znajduje się wzmianka na temat wojny ( X wiek p.n.e) pomiędzy królestwem Moab i królestwem Edom i według ST Izrael i Judeea połączyli się z królestwem Edom przeciw królestwu Moab."

Dla zwolenników tej teorii nie jest ważne że na tym słupie niema ani jednej wzmianki na temat królestw Izraela i Judeii.
Brak tej wzmianki oczywiście oznacza że te królestwa nie istniały.


Według wierzących Josue istniał bo ST opisuje że Josue zburzył Jericho .
Dla historyka Jerycho było zburzone nie przez Josue ale przez trzęsienie ziemi około 200 lat po dacie podanej przez ST.


Wierzący twierdzą także że ST był natchniony przez Boga bo:
Cytat:
"ST cytuje prawa boskie opisując że należy pokryć swoje fekalia używając patyka bo tylko Bóg wiedział że "G..." może zawierać zarazki."
Ja osobiście jestem pewny że przyczyną pokrywania fekalii był smród.
W epoce kamienia łupanego używano tej samej metody.

"że ten co dotknie zmarłego i nie umyje rąk będzie uważany za "nieczystego" bo tylko Bóg wiedział że trupy mogą powodować epidemie."
Szkoda że ten gadatliwy bóg nie poinformował o tym hebrajczyków.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Pią Maj 04, 2007 11:12 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli ....   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeNie Lis 12, 2006 3:52 pm

Jaki jest w rzeczywistości ten Bóg hebrajski opisany w pierwszej wersji ST ?

ST jest zbiorem ksiąg które udowadniają że to nie Bóg stworzył człowieka na swój obraz ale że to człowiek stworzył Boga na swój obraz.

Jaki Bóg mógłby być stworzony przez naród całkowicie zawiedziony, upokorzony, zazdrosny, zacofany, pełny nienawiści do ludzkości która uważała go odpowiedzialnego za jej cierpienia ???

Ten Bóg był wiec pełny nienawiści, mściwy i okrutny.
Wystarczy przeczytać niektóre wersety ST aby zrozumieć jak Hebrajczycy przenieśli na ich Boga ich własne wady: nieznajomość świata koczowników, prymityw, zacofanie, obskurantyzm.

W każdym niemal wersecie Bóg hebrajczyków jest
antropomorficzny ( posiadający postać ludzka) ten Bóg który został ogłoszony jako "doskonały" , wszystko wiedzący w rzeczywistości okazuje się kłamcą i próchniakiem.

Przykłady:
1. Po mianowaniu Saula królem Izraelitów Bóg mówi do Mojżesza:
Księga 1 Samuela:
9.15 A Jehowa w przeddzień przybycia Saula wyjawił Samuelowi, mówiąc:
9.16 „Jutro o tym czasie przyślę do ciebie męża z ziemi Beniamina, a ty masz go namaścić na wodza nad moim ludem, Izraelem; i on wybawi mój lud z ręki Filistynów, gdyż widziałem ciśnienie mego ludu, jako że dotarł do mnie ich krzyk”.
9.17 I Samuel zobaczył Saula, a Jehowa odezwał się do niego: „Oto mąż, o którym ci powiedziałem: ‚Ten będzie trzymał mój lud w karbach’”.


Obietnica która nigdy nie była dotrzymana ponieważ Hebrajczycy nigdy
nie zdołali podbić Filistynow.


2.Jeszcze raz Jehowa kłamie przyrzekając Dawidowi Palestyne, ponieważ te królestwo rozpadało
zaledwie się po 24 latach istnienia.
Księga 2 Samuela:
9.16 A twój dom i twoje królestwo okażą się trwałe przed twoim obliczem po czas niezmierzony; twój tron utwierdzony zostanie po czas niezmierzony”’”.

3.Jehowa obiecuje Mojżeszowi:
"zrobię z ciebie wielki naród"

W rzeczywistości Hebrajczycy nie będą nigdy narodem wielkim, jednolitym, ale zawsze będą narodem prześladowanym, ściganym przez stulecia aby skończyć jako naród rozsiany na cztery strony świata i rozpędzony ostatecznie po wojnie żydowskiej w roku 70 n.e nie mówiąc już o ich losie w następnych wiekach.

4.Sto razy Jehowa powtarza że zniszczy przeciwników Izraela ale pomimo tej obietnicy przeciwnicy będą zawsze potężniejsi i wielokrotnie zniszczą Jerozolimę i jej świątynie.

5.Jehowa zaświadcza że jego naród będzie posiadał ziemie obiecana.
" Jak wejdziecie do kraju Canaan , ziemia będzie wasza, granica będzie nad Morzem Martwym, Egiptem i następnie na gorze Or aż do Sefam, i Morzem Gennesaret i wzdłuż rzeki Jordan...;"


Jehowa Bóg gwałtowny i porywczy.

Aby zdać sobie sprawę z okrucieństwa Jehowy wystarczy zacytować kilka z niezliczonych przykładów.
Jehowa mówi do Mojżesza :

Księga Wyjścia:
32.9 I Jehowa przemówił do Mojżesza: „Spojrzałem na ten lud, a oto jest to lud o sztywnym karku.
23.10 Teraz więc zostaw mnie, żeby zapłonął przeciwko nim mój gniew i żebym ich wytracił, ciebie zaś uczynię wielkim narodem”.

32.11 A Mojżesz zaczął łagodzić oblicze Jehowy, swego Boga, i mówić: „Czemuż, Jehowo, miałby zapłonąć twój gniew przeciw twemu ludowi, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej wielką mocą i silną ręką?
32.12 Czemuż Egipcjanie mieliby mówić: ‚W złym zamiarze ich wyprowadził, żeby ich zabić między górami i wytracić ich z powierzchni ziemi’? Zaniechaj swego płonącego gniewu i pożałuj zła wymierzonego przeciw twemu ludowi.


Księga Powtórzonego Prawa :
13.4 Macie chodzić za Jehową, swym Bogiem, i macie się go bać....

13.5 A ów prorok, lub ten, komu śnił się sen, ma zostać uśmiercony, namawiał bowiem do buntu przeciwko Jehowie, waszemu Bogu...

13.6 „Gdyby twój brat, syn twojej matki, albo twój syn lub twoja córka, lub twoja umiłowana żona, lub twój towarzysz, który jest jak twoja dusza, po kryjomu próbował cię zwieść, mówiąc: ‚Chodźmy i służmy innym bogom’, których nie znasz ani ty, ani twoi praojcowie,
13.7 jakimś bogom ludów, które są dookoła was, tych blisko ciebie lub tych daleko od ciebie, od jednego krańca tej ziemi po drugi kraniec tej ziemi,
13.8 nie wolno ci się przychylić do jego życzenia ani go usłuchać, ani nie powinno się użalić nad nim twoje oko, ani nie wolno ci okazać współczucia, ani go chronić;
13.9 lecz bezwarunkowo masz go zabić. Najpierw ma się na niego podnieść twoja ręka, by go uśmiercić, a potem ręka całego ludu.
13.10 I ukamienujesz go kamieniami, i umrze, ponieważ usiłował odwrócić cię od Jehowy, twego Boga, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewolników.
13.11 Wtedy cały Izrael usłyszy i się przelęknie, i nie będą ponownie czynić pośród ciebie niczego takiego, jak to zło.

13.15 to mieszkańców tego miasta masz bezwarunkowo wybić ostrzem miecza. Zarówno je samo, jak i wszystko, co w nim jest, oraz jego zwierzęta domowe przeznacz na zagładę od ostrza miecza.
13.16 A cały łup z niego masz zebrać na środku jego placu, miasto zaś oraz cały łup z niego spal ogniem

Księga 1 Samuela:
15.3 Idź więc i pobij Amaleka, i wydaj go na zagładę że wszystkim, co ma, i nie okaż mu współczucia, i pozabijaj ich — mężczyznę i kobietę, dziecko i oseska, byka i owcę, wielbłąda i osła’”

Księga Powtórzonego Prawa:
2.34 I w tymże czasie zajęliśmy wszystkie jego miasta, i przeznaczyliśmy na zagładę każde miasto, mężczyzn i kobiety, i małe dzieci. Nikogo nie pozostawiliśmy przy życiu.
2.35 Tylko zwierzęta domowe wzięliśmy dla siebie jako zdobycz, a także łup z miast, które zajęliśmy.

3.3 Toteż Jehowa, nasz Bóg, wydał w naszą rękę także Oga, króla Baszanu, i cały jego lud, i biliśmy go, aż nikt mu nie pozostał przy życiu

3.6 Lecz przeznaczyliśmy je na zagładę, tak jak postąpiliśmy z Sychonem, królem Cheszbonu, przeznaczając na zagładę każde miasto, mężczyzn, kobiety i małe dzieci. 7 A wszystkie zwierzęta domowe i łup z miast wzięliśmy sobie jako zdobycz.
_________________


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Wto Maj 08, 2007 2:00 am, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimePon Lis 13, 2006 12:33 am

C.D
Jaki jest w rzeczywistości ten Bóg hebrajski opisany w pierwszej wersji ST ?

Jehowa Bóg wojowniczy.

Natychmiast po wyjściu z Egiptu pierwsza rzeczą o której pomyślał Jehowa to użycie swojego wybranego ludu do masakrowania plemion żyjących w Palestynie.

Księga Powtórzonego Prawa:
7.16 I pochłoniesz wszystkie ludy, które ci daje Jehowa, twój Bóg. Twoje oko nie użali się nad nimi; i nie wolno ci służyć ich bogom, gdyż będzie to dla ciebie sidłem.

Uwaga: Jak zwykle tłomaczenia polskie usiłują przedstawić ST w korzystniejszym świetle.
Powyższe tłomaczenie jest wiec błędne: na miejscu słowa "pochłoniesz" powinno być : zgładzisz, wytępisz lub wyniszczysz

W innym miejscu ST Jehowa osobiście uczestniczy w bitwie.
Księga Jozuego:
10.11 A gdy uciekali przed Izraelem i byli na zboczu Bet-Choron, Jehowa zrzucał na nich z niebios wielkie kamienie aż po Azekę, tak iż wyginęli. Więcej było tych, którzy zginęli od gradu kamieni, niż tych, których synowie Izraela zabili mieczem.

I stała się rzecz nie do pojęcia dla Kopernika, astronomów i kilku otumanionych wierzących: Jozue "Wstrzymał słonce":

10.12 Wtedy Jozue odezwał się do Jehowy — w dniu, gdy Jehowa wylał Amorytów synom Izraela — i zaczął mówić na oczach Izraela:
„Słońce, stań nieruchomo nad Gibeonem,
i księżycu — nad niziną Ajjalon”.
13 Toteż słońce stało bez ruchu i zatrzymał się księżyc, aż naród wywarł pomstę na swych nieprzyjaciołach. Czyż nie jest to zapisane w Księdze Jaszara? I słońce stało pośrodku niebios, i nie śpieszyło ku zachodowi, mniej więcej przez cały dzień.


Jehowa Bóg okrutny.

Księga 2 Samuela:
6.3 Kazali jednak wieźć Arkę prawdziwego Boga na nowym wozie, żeby ją wywieźć z domu Abinadaba, znajdującego się na wzgórzu; a Uzza i Achio, synowie Abinadaba, prowadzili ten nowy wóz.
6.4 Jechali więc z nią z domu Abinadaba, który się znajdował na wzgórzu — z Arką prawdziwego Boga; Achio zaś szedł przed Arką.
6.5 A Dawid i cały dom Izraela świętowali przed Jehową, mając wszelkiego rodzaju instrumenty z drewna jałowcowego oraz harfy i instrumenty strunowe, i tamburyny, i sistra, i czynele.
6.6 I doszli aż do klepiska Nachona, a wtedy Uzza wyciągnął rękę ku Arce prawdziwego Boga i chwycił ją, bo bydło nieomal spowodowało wywrócenie.
6.7 Wówczas Jehowa zapłonął gniewem na Uzzę i prawdziwy Bóg zabił go tam za ten postępek świadczący o braku szacunku, tak iż umarł tam przy Arce prawdziwego Boga.

Księga Liczb:
11.10 I Mojżesz usłyszał, jak lud płakał w swych rodzinach, każdy u wejścia do swego namiotu. I rozpalił się bardzo gniew Jehowy,....

11.33 Mięso było jeszcze między ich zębami, jeszcze nie przeżute, gdy zapłonął przeciwko ludowi gniew Jehowy i Jehowa zaczął uśmiercać lud, urządzając bardzo wielką rzeź.

12.9 I Jehowa zapałał na nich gniewem, i odszedł.

22.22 I zapłonął gniew Boży, dlatego że on szedł......

32.10 Toteż w owym dniu Jehowa zapłonął gniewem i przysiągł, mówiąc: 11 Mężczyźni, którzy wyszli z Egiptu w wieku od dwudziestu lat wzwyż, nie ujrzą ziemi, którą przysiągłem Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi, gdyż nie podążali za mną całkowicie,

32.13 I Jehowa zapłonął gniewem na Izraela, i sprawił, że się błąkali po pustkowiu przez czterdzieści lat, aż wyginęło całe pokolenie, które postępowało niegodziwie w oczach Jehowy.

Księga Liczb:
25.3 Izrael przystał więc do Baala z Peor; i zapłonął przeciw Izraelowi gniew Jehowy.
25.5 Wtedy Mojżesz powiedział do sędziów Izraela: „Niech każdy z was zabije swych mężczyzn, którzy przystali do Baala z Peor”.

25.8 Następnie poszedł za tym mężczyzną izraelskim do sklepionego namiotu i przebił ich oboje, mężczyznę Izraelskiego i kobietę przez jej narządy rozrodcze.

Jehowa Bóg siejący terror


Księga 2 Samuela:
6.9 I w owym dniu Dawid zląkł się Jehowy, i powiedział: „Jak Arka Jehowy przybędzie do mnie?”
6.10 I Dawid nie chciał przenosić Arki Jehowy do siebie do Miasta Dawidowego. Kazał więc Dawid odwieźć ją do domu Obed-Edoma Gittyty.

Jehowa Bóg mściwy.

Księga Liczb:
31.1 Następnie Jehowa rzekł do Mojżesza, mówiąc: 2 „Wywrzyj na Midianitach pomstę za synów Izraela. Potem zostaniesz przyłączony do swego ludu”.
31.7 I wszczęli wojnę przeciwko Midianowi, tak jak Jehowa nakazał Mojżeszowi, i zabili każdego mężczyznę.
31.8 A oprócz innych zabitych zabili królów Midianu: Ewiego i Rekema, i Cura, i Chura, i Rebę — pięciu królów Midianu; zabili mieczem także Balaama, syna Beora.
31.9 Lecz synowie Izraela uprowadzili kobiety midianickie i ich maleństwa; a wszystkie ich zwierzęta domowe oraz cały ich dobytek, jak również wszystkie ich środki utrzymania zagrabili.
31.10 I wszystkie ich miasta, w których się osiedlili, oraz wszystkie ich obozy otoczone murem spalili ogniem.
31.11 Wzięli też cały łup oraz całą zdobycz — ludzi i zwierzęta domowe.

31.17 Zabijcie zatem każde maleństwo płci męskiej i zabijcie każdą kobietę, która już współżyła z mężczyzną, kładąc się z mężczyzną. 18 Natomiast zachowajcie dla siebie przy życiu wszystkie młodziutkie kobiety, które nie poznały, co to znaczy położyć się z mężczyzną.

Jehowa Bóg podstępny, próżny i lubujący się w luksusie


Poniższy opis jest zaczerpnięty z Księgi Wyjęcia paragrafy (25 do 30)
Kilka wersetów:
25.2 „Powiedz synom Izraela, żeby zebrali dla mnie daninę: Od każdego mężczyzny, którego pobudza serce, macie zebrać moją daninę.
25.3 A to jest danina, którą macie od nich zebrać: złoto i srebro, i miedź,
25.4 i niebieskie włókno, i wełnę barwioną czerwonawą purpurą, i przędzę barwioną szkarłatem z czerwców, i delikatny len, i sierść kozią,

25.10 „I wykonają Arkę z drewna akacjowego, dwa i pół łokcia długą i półtora łokcia szeroką, i półtora łokcia wysoką.
25.11 I pokryjesz ją szczerym złotem. Masz ją pokryć wewnątrz i na zewnątrz, wykonasz też na niej wokoło złote obramowanie.
25.12 I odlejesz dla niej cztery złote pierścienie, i umieścisz je nad jej czterema nogami, dwa pierścienic po jednej stronie i dwa pierścienic: po drugiej stronic.

25.17 „I wykonasz pokrywę że szczerego złota, dwa i pół łokcia długą i półtora łokcia szeroką.
25.18 I wykonasz dwa cheruby że złota.

25.24 I pokryjesz go szczerym złotem, i wykonasz dookoła niego złote obramowanie

25.28 I wykonasz drążki z drewna akacjowego, i pokryjesz je złotem, i na nich będzie noszony stół.
25.36 Mają z niego wystawać ich gałki oraz ich ramiona. Wszystko to ma stanowić jedną całość wykutą że szczerego złota.

25.37 I wykonasz do niego siedem lamp; a lampy mają być zapalane i oświetlać będą obszar przed nim.

25.38 Również jego szczypce i popielnice będą że szczerego złota.

25.39 Ma go wykonać, wraz z tymi wszystkimi jego przyborami, z talentu szczerego złota.

26.29 „I pokryjesz te ramy złotem, i że złota wykonasz ich pierścienie jako uchwyty dla poprzeczek; również poprzeczki pokryjesz złotem.

26.37 A do kotary wykonasz pięć akacjowych słupów i pokryjesz je złotem. Ich kołki będą że złota. I do nich odlejesz pięć miedzianych podstaw z gniazdem.

Tak wiec na 6 stronach ST Jehowa opisuje swoja skromność .

Jehowa jest także specjalistą od smakołyków


Księga Kapłańska:
1.3 „ ‚Jeśli jego darem ofiarnym jest ofiara całopalna że stada, to ma złożyć zdrowego samca

1.9 A jej jelita oraz golenie zostaną obmyte wodą; i kapłan zamieni to wszystko w dym na ołtarzu jako całopalenie, ofiarę ogniową o kojącej woni dla Jehowy.

1.10 „ ‚A jeśli jego dar ofiarny na całopalenie jest z trzody, z baranków lub z kóz, to przyprowadzi zdrowego samca

1.14 „ ‚Lecz jeśli jego dar ofiarny jako całopalenie dla Jehowy jest z ptaków, to złoży swój dar ofiarny z turkawek lub młodych gołębi domowych.

1.17 I naderwie mu skrzydła. Nie wolno mu go rozerwać. Potem kapłan zamieni go na ołtarzu w dym na drewnie, które jest na ogniu. Jest to całopalenie, ofiara ogniowa o kojącej woni dla Jehowy.


Bóg Jehowa lubuje się w gołąbkach, młodych barankach bez żadnej skazy
kózkach, cielątkach ....itd...

Jehowa Bóg który się cięgle gniewa

Księga Wyjścia:
4.14 Wówczas Jehowa zapałał gniewem na Mojżesza....

32.10 Teraz więc zostaw mnie, żeby zapłonął przeciwko nim mój gniew...

Księga Liczb:
11.1 A lud stał się podobny do takich, którzy narzekają na coś złego do uszu Jehowy. Gdy Jehowa to usłyszał, rozpalił się jego gniew i ogień Jehowy zapłonął przeciwko nim, i pochłonął niektórych na skraju obozu.
_________________


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Pią Maj 04, 2007 11:35 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli ...   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimePon Lis 13, 2006 3:51 pm

Okrutność Boga Izraelitów

Księga wyjścia
17:14.Pan powiedział wtedy do Mojżesza: «Zapisz to na pamiątkę w księgę i wyryj to w pamięci Jozuego, że zgładzę zupełnie pamięć o Amalekicie pod niebem».
17:15.... «Ponieważ podniósł rękę na tron Pana, dlatego trwa wojna Pana z Amalekitą z pokolenia w pokolenie»

Księga Powtórzonego Prawa
25:19....wygładzisz imię Amaleka spod nieba....

Księga 1 Samuela
15:2 ....Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom.....
15:3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły».

Bog zadecydował dokonać eksterminacji ludów w kraju Canaan aby dać ten kraj Izraelitom


Księga wyjścia
23: 23 Mój anioł poprzedzi cię i zaprowadzi do Amoryty, Chetyty, Peryzzyty, Kananejczyka, Chiwwity, Jebusyty, a Ja ich wygładzę.
23:28Ja zaś poślę przed tobą szerszenie, które wypędzą Chiwwitę, Kananejczyka i Chetytę sprzed ciebie.
23: 31....Oddam w ręce wasze mieszkańców tego kraju, a ty ich przepędzisz spośród was.

Według prawa Boga miłosiernego nie wolno jest zrobić Izraelitę niewolnikiem, natomiast jest zupełnie normalne że Izraelici mogą posiadać niewolników.

Księga Kapłańska

Niewolnicy Izraelici

25:39 Jeżeli brat z powodu ubóstwa sprzeda się tobie, nie będziesz nakładał na niego pracy niewolniczej.
25:40 Będziesz się z nim obchodził jak z najemnikiem albo jak z osadnikiem. Będzie służyć tobie tylko do roku jubileuszowego
25:41Wtedy wyjdzie od ciebie razem ze swymi dziećmi i wróci do swojej rodziny, do posiadłości swoich przodków.
25:42 Bo oni są moimi niewolnikami, których wyprowadziłem z ziemi egipskiej, nie powinni więc być sprzedawani jak niewolnicy.

Niewolnicy Izraelitów

25:44 Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was.
25:45 Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością.
25:46 Zostawicie ich w dziedzictwie waszym synom, aby ich posiadali na własność, na zawsze. Będziecie ich uważać za niewolników. Ale z braćmi Izraelitami nie będziecie się obchodzili srogo.


Bog lubujący się w rzeźni, masakrach i zabijaniu kobiet.


Księga Liczb
25:1 Gdy przebywali w Szittim, zaczął lud uprawiać nierząd z Moabitkami.
25:4 I rzekł Pan do Mojżesza: «Zbierz wszystkich [winnych] przywódców ludu i powieś ich dla Pana wprost słońca, a wtedy odwróci się zapalczywość gniewu Pana od Izraela».

25:7 ... kapłan Pinchas, syn Eleazara, syna Aarona, chwycił w rękę włócznię, opuścił zgromadzenie,
25:8 poszedł za Izraelitą do komory namiotu i przebił ich obydwoje, mężczyznę Izraelitę i kobietę - przez jej łono....
25:9 Zginęło ich wtedy dwadzieścia cztery tysiące.

25:16 Wtedy rzekł Pan do Mojżesza:
25:17 Jak z wrogiem obchodź się z Madianitami i wyniszcz ich,...

Księga Liczb
31:7Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.
31:9Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek.
31:10Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów.

31: 11 Zabrawszy następnie całą zdobycz, cały łup złożony z ludzi i zwierząt,
31:14 I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej.
31: 15 Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety?


31: 17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną.
31: 18Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.


Prawo wojenne Boga Izraelitów: Ludzie zamieszkujące ziemie obiecaną muszą być wymordowani do ostatniego.

Księga Jozuego
8:22 Drudzy wyszli z miasta naprzeciw nich i [ludzie z Aj] znaleźli się w środku Izraelitów, mając ich po jednej i po drugiej stronie: tak zostali pobici, że nikt z nich nie został przy życiu ani nie uciekł.
8:25 Ogółem poległych tego dnia, mężczyzn i kobiet, było dwanaście tysięcy, czyli wszyscy mieszkańcy Aj.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Sob Maj 05, 2007 10:40 pm, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimePon Lis 13, 2006 11:33 pm

Pogańskie ryty Starego Testamentu

Niewiele jest osób a zwłaszcza wierzących którzy wiedza że w ST można znaleźć wiele przykładów które opisują składanie ofiar ludzkich dla Jehowy.


Kilka przykładów:


Księga Liczb:

31.25 I Jehowa tak przemówił do Mojżesza:
31.26 „Dokonaj spisu całej zdobyczy — pojmanych zarówno spośród ludzi, jak i zwierząt domowych — ty i kapłan Eleazar oraz głowy domów patriarchalnych zgromadzenia.
31.27 I zdobycz tę rozdziel po połowie między biorących udział w bitwie, którzy wyruszyli na wyprawę wojenną, i między całą resztę zgromadzenia.
31.28 A jako podatek dla Jehowy pobierz od wojowników, którzy wyruszyli na wyprawę wojenną, jedną duszę z pięciuset, z ludzi i że stada, i z osłów, i z trzody.
31.29 Macie wziąć to z ich połowy i dasz to kapłanowi Eleazarowi jako daninę dla Jehowy.
31.35 A dusz ludzkich spośród kobiet, które nie poznały, co to znaczy położyć się z mężczyzną, wszystkich tych dusz było trzydzieści dwa tysiące
31.40 Dusz ludzkich zaś było szesnaście tysięcy, a z nich podatek dla Jehowy stanowiły trzydzieści dwie dusze.

Księga 1 króli:

13.1 I oto na słowo Jehowy przyszedł z Judy do Betel pewien mąż Boży, a Jeroboam stał właśnie przy ołtarzu, by zamieniać ofiary w dym.
13.2 Wówczas tamten na słowo Jehowy zawołał przeciwko ołtarzowi i rzekł: „Ołtarzu, ołtarzu, tak powiedział Jehowa: ‚Oto syn urodzony domowi Dawida, imieniem Jozjasz! I w ofierze złoży na tobie kapłanów wyżyn, którzy na tobie zamieniają ofiary w dym, i spali na tobie kości ludzkie’”


Księga Sedziow:

11.30 Potem Jefte złożył Jehowie ślub, mówiąc: „Jeśli istotnie wydasz synów Ammona w moją rękę, 31 to wychodzący, który wyjdzie mi naprzeciw z drzwi mojego domu, gdy wrócę w pokoju od synów Ammona, będzie należał do Jehowy i ofiaruję go na całopalenie”.

11.34 W końcu Jefte przybył do Micpy do swego domu, a oto wyszła mu naprzeciw jego córka, grając na tamburynie i tańcząc! A była jego jednym jedynym dzieckiem. Oprócz niej nie miał ani syna, ani córki. 35 Gdy więc ją ujrzał, rozdarł swe szaty i rzekł: „Ach, moja córko! Doprawdy, przytłoczyłaś mnie i stałaś się tym, co obłożyłem klątwą. A ja otworzyłem usta do Jehowy i nie mogę tego cofnąć”.

11.39 A po upływie dwóch miesięcy wróciła do ojca, po czym on wykonał ślub, który w związku z nią złożył. Toteż nigdy nie współżyła z mężczyzną. I stało się to w Izraelu przepisem:


Księga Kapłańska:

27.28 „ ‚Tylko żadnej rzeczy poświęconej, którą by ktoś poświęcił Jehowie na zagładę — że wszystkiego, co do niego należy, czy to z ludzi, czy że zwierząt, czy z pola będącego jego własnością, nie można sprzedać, żadnej też rzeczy poświęconej nie można wykupić. Jest to coś szczególnie świętego dla Jehowy.
27.29 Żadnego człowieka poświęconego, który by został poświęcony na zagładę spośród ludzi, nie można wykupić. Ma bezwarunkowo zostać uśmiercony.

Judaizm religia prymitywna.

Judaizm pochodzi z religii prymitywnych i jest mimowolnym twórcą nowych religii
prymitywnych takich jak na przykład religia chrześcijanka że swoimi
setkami odmian...anglikańska, protestancka, Moon, ewangelicka....świadkowie Jehowy..muzułmańska....


Większość praw judaizmu są nie do przyjęcia z punktu widzenia człowieka z 21 wieku.

W dzisiejszym judaizmie życie po śmierci nie istnieje i Tora nic nie mówi na ten temat, tak samo jeżeli chodzi o pojecie "wiary" która nie jest znana , co nie znaczy że pierwsi żydzi nie wierzyli ... po prostu ludzie w początkach judaizmu rozumowali zupełnie inaczej jak dzisiaj.

W judaizmie ( co jest trudne do zrozumienia) , "wiara", "wątpliwość" nie
są elementami doktryny.
Najważniejsze jest "być posłuszny" ustalonym regułom i praktykować ryty religii żydowskiej.

Jeżeli dzisiaj żyd będzie stosował się do przykazań ale nie będzie zbyt przekonany że Tora zawiera prawdę i słowo boskie, nie znajdzie nic w Księgach aby być skazany w przeciwieństwie do Islamu i religii Chrześcijańskiej które to religie wymagają wiarę absolutna, całkowita "sine qua non" (warunkiem) zbawienia pod strachem kary.

Na początku judaizmu żydzi nie byli skonfrontowani z innymi cywilizacjami i kulturami z innymi punktami widzenia.."wątpienie" nie istniało tak samo jak zadawanie sobie pytania nad wiarygodnością ksiąg.

Dostosowanie się do przykazań było samo w sobie "wiara".
Tego typu myślenie przez setki pokoleń naturalnie zabraniało zadawać sobie pytanie " Czy ta religia jest "prawda"..? dlaczego inne plemienia maja inne wierzenia ?... dlaczego żydzi mają mieć racje ? ... czy stosuje przykazania dlatego że moi rodzice tego mnie nauczyli ? "

Ci co zadawali tego typu pytania byli skazywani na śmierć
gdyż uważano ich za przedstawicieli "diabla".

Judaizm tak jak inne religie był wymyślony aby łatwiej dyrygować umysłami ludzi prymitywnych..koczowników, pasterzy...przez przedstawicieli klas rządzących.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Sob Maj 05, 2007 1:56 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli...   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeWto Lis 14, 2006 3:13 pm

Tematyka Ksiąg ST.

Księga Rodzaju: stworzenie, ziemi , nieba, ludzkości i afirmacja istnienia Boga Jehowy.

Księga Wyjścia: Historia ludu hebrajskiego, pobyt w Egipcie, ucieczka dzięki pomocy Jehowy i Mojżesza i powstanie 10 przykazań.

Księga Kapłańska: Ryty kultu żydowskiego.

Księga Liczb: Przygotowania narodu żydowskiego do drogi w kierunku góry Synai i jego wejście do ziemi obiecanej.

Księga Powtórzonego Prawa: Historia Izraela po wyjściu z Egiptu,
błogosławienia i przekleństwa tego narodu przez Jehowe, posłuszeństwo i
nieposłuszeństwo żydów , upomnienia i pogróżki Jehowy oraz ostatnie dni Mojżesza.

Księga Jozuego: " Wieczne zbawienie", " zbawiciel" , podział ziem pomiędzy plemionami po zdobyciu ziemi Canaan.

Księga Sędziów: Historia Gedeona i Samsona.

Księga Rut : Genealogia Dawida aż do czasów przybycia "mesjasza"

Księga 1 Samuela: Saul i Dawid , podział ziemi Canaan, królestwo pierwszego króla Izraela, życie Dawida

Księga 2 Samuela: Ukoronowanie Dawida jako króla i następce Saula.

Księga Króli: historia Izraela i Judeii.

Księga 1 Kronik: Królestwo Salomona, budowa ( świątyni) domu Jehowy, zniszczenie Jerozolimy, wygnanie i wzięcie do niewoli plemion żydowskich.

Księga Ezdrasza: Wprowadzenie reform po powrocie z wygnania.

Księga Nechemiasza: Odbudowa Jerozolimy, odnowa duchowna , organizacja ugrupowań żydowskich po powrocie z wygnania.

Księga Estery: Panowanie Persów

Księga Izajasza: " Zbawienie dzięki Jehowie", prorok przybycia mesjasza i innych proroctw.

Księga Jeremiasza: Proroctwo powrotu Izraela do Palestyny przed przybyciem oczekiwanego mesjasza.

Księga Lamentacji: Ogłoszenie cierpień mesjasza.

Księga Ezechiela: Prorok końca świata i powrotu żydów do ziemi obiecanej

Księga Daniela: Bóg jest moim sędzia - świadek wierności dla Jehowy.

Księga Ozeasza: Ozeasz krytykuje niewierność i bałwochwalstwo Izraela.

Księga Joela: Bóg jest wieczny, obietnica poświecenia ludu Izraela aż do końca świata.

Księga Habakuka: Prorok Izraela, wychwalanie ludu Izraela.

Księga Sofoniasza: Sofoniasz dziewiąty z 12 proroków, potomek Eziasza z Judei i prorok za czasów króla Josiasza.

Księga Ageusza: 10 prorok , pierwszy który prorokował będąc uwieziony.

Księga Zachariasza: " Wieczny pamięta" 11 prorok, prorokuje zwycięstwo Jerozolimy i zniszczenie narodów, powrót mesjasza, wejście do Jerozolimy na ośle.

( w ewangeliach czytamy ze JC wjechał do Jerozolimy na ośle )

Księga Malachiasza: Prorok który napisał ostatnia księgę ST.
Prorokuje przybycie "Jana Batysty" i powrót mesjasza " Chrysta"

Kilka nieścisłości w ST

Księga Powtórzonego Prawa:
24.16 „Ojcowie nie mają ponosić śmierci z powodu dzieci, a dzieci nie mają ponosić śmierci z powodu ojców. Każdy ma ponieść śmierć za swój grzech.
Dlaczego wiec mamy odpowiadać za grzech Adama ?

Bóg stworzył Adama , a wiec Adam powinien być doskonały, w jaki wiec sposób mógł on
grzeszyć ?, a jeżeli grzeszył to znaczy że nie był doskonały....czy Bóg może tworzyć rzeczy niedoskonale sam będąc doskonały ?

Księga Liczb:
23.19 Bóg nie jest człowiekiem, by miał kłamać,
ani synem ludzkim, by miał żałować.
Czy powiedział, a nie uczyni, i mówił, a nie spełni?
Księga Wyjścia:
32.14 I Jehowa począł żałować zła, o którym powiedział, że je ściągnie na swój lud.

Raz Jehowa twierdzi że Bóg nie może żałować w innym miejscu ST twierdzi że żałuje ???

Księga Wyjścia:
33.20 I dodał: „Nie możesz zobaczyć mego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu”.
Księga Rodzaju:
32.30 Dlatego Jakub nadal temu miejscu nazwę Peniel, gdyż jak powiedział: „Widziałem Boga twarzą w twarz, a mimo to moja dusza ocalała”.

Księga Powtórzonego Prawa:
34. 5 Potem Mojżesz, sługa Jehowy, umarł tam w ziemi moabskiej z rozkazu Jehowy.
34.6 A on go pogrzebał w dolinie w ziemi moabskiej naprzeciw Bet-Peor i nikt nie zna jego grobu, po dziś dzień.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Sob Maj 05, 2007 10:56 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli ...   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeSro Lis 15, 2006 3:29 pm

Dla kogo napisano ST ?

Wiemy że ST został napisany dla dzikusów którzy wierzyli w niewolnictwo, poligamie,wojny eksterminacyjne.

Wiemy że opowiadane historie są niemożliwe, że cuda nigdy nie miały miejsca.

ST jest zbiorem sprzeczności, absurdów narzuconych plemionom pasterzy którzy nie posiadali ich własnej historii własnej osobowości jako odrębny naród .

Narzucono im ich historie tak jak heraldycy wymyślają drzewa genealogiczne dla osób które nie posiadają przodków.

ST opisuje nam jedno że licznych plemion które należało do tej "rasy"
koczowników, jedno z plemion o wątpliwym istnieniu a wiec całkowicie wymyślone ( nigdy nie znaleziono najmniejszego śladu tego plemienia ani jego szefów: Abrahama czy tez Mojżesza ) które to plemię otrzymało od autorów ST historie wypełniona bajkami, legendami i które miało stanowić wzór dla wszystkich plemion koczowniczych w tej epoce w tym regionie.

Bóg Jehowa ze ST nie był nigdy kultem dla tych pasterzy którzy posiadali cały zestaw bogów mniej lub bardziej ważnych jak na przykład Ishtar i Moloch zapożyczonych z kultów
fenickich.

ST potwierdza że Hebrajczycy mieli wielu bogów:

Księga Wyjścia :
18.11 "Teraz wiem, że Jehowa jest większy niż wszyscy inni bogowie na podstawie tego, jak oni zuchwale wystąpili przeciw nim”.
23.13 „Miejcie się też na baczności we wszystkim, co wam powiedziałem; i nie wolno wam wspominać imienia innych bogów. Nie może być ono słyszane z twoich ust.
23.24 Nie wolno ci kłaniać się ich bogom ani dać się namówić do służenia im i nie wolno ci czynić niczego, co byłoby podobne do ich dzieł, ale bezwarunkowo je porozwalasz i koniecznie zburzysz ich święte słupy.

ST naucza obowiązek dokonywania złożenia w ofierze Jehowie życie ludzkie i nawet życie niemowlęcia.

22.29 „Twego obfitego zbioru i tego, czym opływa twoja tłocznia, nie dawaj z ociąganiem. Masz mi dać pierworodnego z twoich synów.

Czy Jehowa był bogiem miłosiernym ?


Cytaty Jehowy:
"Jak twój Pan Bóg poprowadzi cie ty musisz ich zabić, zniszczyć całkowicie, ty nie możesz zaakceptować żadnej ugody ani pokazać żadnej litości"

"Ja Jehowa wyśle im zło, wyśle strzały na nich, oni będą spaleni, i pożarci ogniem aż do całkowitego zniszczenia"

"Ja Jehowa wyśle na nich kły dzikich zwierząt, trucizny żmij...."

"Miecz na zewnątrz i terror wewnątrz zniszczą młodych ludzi i cnotliwe kobiety, noworodki i starców o siwych włosach"

"Niech te dzieci zostaną sierotami bez ojca i matki, niech zostaną na zawsze nędzarzami i żebrakami, aby im wszystko kradziono co posiadają i aby wykorzystano ich w pracy niewolniczej, aby nie było nikogo z litością dla nich..."

"I ty musisz jeść owoce twego własnego ciała - ciała twoich synów i twoich córek"

"Aby niebo nad tobą było jak miedz i ziemia pod twoimi stopami jak żelazo"

"Przeklęty jesteś w twoim mieście i w twoim polu"

"Powrócę że strzałami spragnionymi krwi"

"Będę śmiał się z ich nieszczęść "

W ten sposób może wyrażać się tylko barbarzyńca a nie miłosierny Bóg.

W historii ludzkości nie było nigdy bardziej przerażających barbarzyństwem bogów jak Jehowa.

Takie bogi jak Brahma,Ozyrys, Zeus, Jupiter i nawet krwawe Bogi Aztekow w porównaniu z Jehowa są aniołami.

Prawdę o "narodzie hebrajskim" jego przeszłość na podstawie nielicznych dokumentów które dotarły do naszych czasów można opisać jednym zdaniem.

Byli pewnego razu koczownicy pasterze którzy opuścili ubogie ziemie pustynne w Mezopotamii i którzy wtargnęli do Palestyny, rabując, zabijając , niszcząc przez stulecia narody tam osiadłe.
Koniec kropka.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Sob Maj 05, 2007 11:00 pm, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli...   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeSro Lis 15, 2006 11:32 pm

Skąd i z jakich cywilizacji ST "zapożyczył " treść opisanych w nim legend ?

Księga rodzaju : legendy sumeryjskie - babilońskie- perskie - egipskie

Księga wyjścia: legendy babilońskie i Akkadienow, egipskie

Księga 1 Samuela: legendy sumeryjskie

Księga 2 Samuela: legendy sumeryjskie

Księga Esery: legendy babilońskie

Księga Hioba: legendy sumeryjskie

Księga Przysłów: legendy sumeryjskie

Księga Pieśni nad Pieśniami: legendy sumeryjskie

Księga Izajasza: legendy sumeryjskie

Księga Lamentacji: legendy sumeryjskie

Księga Jeremiasza: legendy sumeryjskie

Księga Ezechiela: legendy babilońskie


Skąd i z jakich cywilizacji NT "zapożyczył " treść opisanych w nim fantazyjnych legend ?

Teksty ewangelii pod tytułem: ewangelia Mateusza, ewangelia Marka, ewangelia Lukasza, ewangelia Jana zapożyczone zostały z legend egipskich, życia bogów: Krishny, Mithry, Bouddy, proroctw zaczerpniętych w ST.
Teksty listów Pawła zapożyczone zostały z tekstów sekty Essenienów.
Części ewangelii Mateusza przepisane zostały praktycznie słowo po słowie z rękopisów sekty Essenienów.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Sob Maj 05, 2007 11:02 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli ....   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimePią Lis 17, 2006 10:07 am

Czy ST jest moralny ?

ST popiera niewolnictwo, popiera poligamie, popiera wyzysk, popiera zbrodnie ... popiera niemoralne współżycie pomiędzy dziećmi i rodzicami...

Pracować w niedziele i zabić swego ojca w poniedziałek jest uważane przez ST jako taka sama zbrodnia.
Nie istnieje w całej znanej ludzkości literaturze zbiór praw bardziej krwawych.
Oko za oko i ząb za ząb (prawo taliona) było prawem Jehowy.


Popaczmy na poniższe opisy które Kościół chce nauczać dzieciom w szkołach.
(Nauka Biblii w Polsce jest obowiązkowa - Polska jest państwem teokratycznym ?)


Księga Rodzaju:
19.1 Pod wieczór przybyli do Sodomy ci dwaj aniołowie, a Lot siedział w bramie Sodomy......

19.4 Zanim zdążyli się położyć, mężczyźni z miasta, mężczyźni z Sodomy, od chłopca aż do starca — wszyscy ludzie, jeden motłoch — obstąpili dom.

19.5 I wołali na Lota, i mówili do niego: „Gdzie są mężczyźni, którzy weszli do ciebie tej nocy? Wyprowadź ich do nas, żebyśmy mogli z nimi współżyć”.

19.7 Następnie rzekł: „Bracia moi, proszę, nie postępujcie źle.

19.8 Oto mam dwie córki, które nigdy nie współżyły z mężczyzną. Pozwólcie, proszę, że je do was wyprowadzę. Potem czyńcie z nimi, co jest dobre w waszych oczach. Tylko tym mężom nic nie czyńcie, gdyż właśnie dlatego weszli pod cień mojego dachu”.

19.9 Oni odrzekli: „Odejdź!” I dodali: „Sam jeden przyszedł tu przebywać jako przybysz, a chciałby występować w roli sędziego. Oto postąpimy z tobą gorzej niż z nimi”.........

inne wersety:

Księga Rodzaju:
19.30 Później Lot wyszedł z Coaru i zamieszkał w górzystej okolicy, a z nim jego dwie córki, gdyż bał się mieszkać w Coarze. Zamieszkał więc w jaskini, on i jego dwie córki.

19.31 I odezwała się pierworodna do młodszej: „Ojciec nasz jest stary, a w tej krainie nie ma mężczyzny, który by z nami współżył według zwyczaju całej ziemi.

19.32 Chodź, dajmy naszemu ojcu napić się wina i połóżmy się z nim, i zachowajmy potomstwo z naszego ojca”.

19.33 Dawały więc swemu ojcu wino do picia w ciągu owej nocy; potem pierworodna weszła i położyła się że swym ojcem, ale on nie wiedział, kiedy się położyła i kiedy wstała.

19.34 A następnego dnia pierworodna rzekła do młodszej: „Oto ja położyłam się z ojcem ubiegłej nocy. Upójmy go winem także dzisiejszej nocy. Potem ty wejdź i połóż się z nim, i zachowajmy potomstwo z naszego ojca”.

19.35 Dawały więc swemu ojcu wino do picia także tej nocy; potem młodsza wstała i położyła się z nim, ale on nie wiedział, kiedy się położyła i kiedy wstała.

19.36 I obie córki Lota poczęły ze swego ojca.

Księga Sędziów:
19.1.......Pewien Lewita mieszkał przez jakiś czas w najdalszych częściach górzystego regionu Efraima. Z czasem pojął za żonę nałożnicę z Betlejem w Judzie.
19.2 A jego nałożnica zaczęła się przeciw niemu dopuszczać rozpusty.

19.22 Kiedy dogadzali swym sercom, oto mężczyźni z miasta, nicponie, obstąpili dom, cisnąc się jeden przez drugiego do drzwi; i mówili do starca, właściciela domu: „Wyprowadź mężczyznę, który wszedł do twego domu, żebyśmy mogli z nim współżyć”.

19.23 Wtedy właściciel domu wyszedł do nich i rzekł im: „Nie, moi bracia, proszę, nie czyńcie nic złego, ponieważ ten mąż wszedł do mojego domu. Nie dopuszczajcie się tego bezeceństwa.

19.24 Oto moja córka, dziewica, oraz jego nałożnica. Pozwólcie, proszę, że je wyprowadzę, a wy je zgwałćcie i uczyńcie im, co w waszych oczach jest dobre. Lecz wobec tego człowieka nie dopuszczajcie się takiego bezeceństwa”.

19.25 Ale ci mężczyźni nie chcieli go posłuchać. Toteż ów mąż wziął swą nałożnicę i wyprowadził ją do nich na zewnątrz; a oni zaczęli z nią współżyć i pastwili się nad nią przez całą noc aż do rana, po czym ją puścili, gdy nastawał świt.

19.26 Kiedy nastawał ranek, ta kobieta przyszła i upadła u wejścia do domu tego człowieka, gdzie był jej pan, i leżała aż do świtu.

19.27 Później jej pan wstał rano i otworzył drzwi domu, i wyszedł, by udać się w drogę, a oto ta kobieta, jego nałożnica, leżała u wejścia do domu z rękami na progu!
19.28 Rzekł więc do niej: „Wstań i chodźmy”. Lecz nie było odpowiedzi. Wtedy ten mężczyzna wziął ją na osła i wyruszywszy, udał się do swojej miejscowości.

19.29 Potem wszedł do swego domu i wziął nóż rzeźniczy, a chwyciwszy swą nałożnicę, porozcinał ją według kości na dwanaście części i porozsyłał do wszystkich terytoriów Izraela.

Czy ST jest księga ludzi cywilizowanych ?

ST popiera kłamstwo, kradzież, morderstwo, sprzedaż zepsutego mięsa
obcokrajowcom tzn nie żydom, posiadanie niewolników i poświęcanie ofiar ludzkich dla Boga Jehowy.


ST naucza że grzechy narodu hebrajskiego można przerzucić na zwierzęta - na przykład na kozła, macierzyństwo jest grzechem i należy wiec ubłagać Jehowe przez złożenie darów.
Jest grzechem urodzić chłopca ale jest podwójnym grzechem urodzić dziewczynkę.

Krew ptaka zabitego ponad płynąca woda uważano za lekarstwo (ST)

Czy Bóg cywilizowany oblewałby stoły rytualne krwią byka , barana lub gołębia ? ..czy robiłby ze swoich księży, kapłanów barbarzyńców ?... czy delektowałby się zapachem mięsa pieczonego ?

Historia Elisee.

Elisee szedł do Bethel i spotkał na drodze małe dzieci które właśnie wyszły z miasta. Dzieci zaczęły wyśmiewać się z Elisee wołając " idź sobie łysa głowo".

Elise odwrócił się do dzieci i je przeklął w imie Jehowy.
W tym momencie wyszły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały 42 małych dzieci.

Taka była wiec barbarzyńska kara dobrego boga Jehowy za wyśmiewanie się ze starców.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Sob Maj 05, 2007 11:04 pm, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Blblia czyli ...   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimeSob Lis 18, 2006 1:13 pm

Historia stworzenia Biblii hebrajskiej w świetle odkryć archeologicznych, historycznych, językoznawstwa.....

Kiedy napisano ST

Dopiero wieki " światła " w Europie pozwalają ludziom oświeconym czytać i zrozumieć ST i NT opierając sie na nauce.
Od początku XX wieku aż do lat 60 panuje tak zwana epoka archeologii "Biblijnej" usiłującej udowodnić ze ST jest księgą historyczną, księgą która opisuje historie.
W jednej ręce łopata w drugiej ST , "archeolodzy" usiłują nagiąć wyniki wykopalisk do opisów ST.

Po stworzeniu nieba i ziemi w roku 4004 p.n.e, Jehowa stworzył dwa razy faunę i florę oraz dwa razy rodzaj ludzki.
Zrobił Ewie syna którego nazwał Abel ( Ab-el = syn boga) i wysłał jego brata Kaina do miasta które jeszcze nie istniało oraz ożenił go z kobietą która na razie sie nie urodziła .
Następnie sprowokował Potop aby zniszczyć rodzaj ludzki.
Uratował Noego i kangura z Australii oraz samca i samice ślimakową. Był też światkiem budowy wieży Babel i rozdał rodzajowi ludzkiemu takie języki jak łacinę, grecki, francuski itd...

Po tej pierwszej fantastycznej historii dla małych dzieci ni z tego ni owego począwszy od 11 rozdziału Księgi Rodzaju Jehowa ujawnił czytelnikowi istnienie niejakiego Abrama którego następnie przechrzcił na Abrahama, nastąpiło to według ST około roku 1900 p.n.e.

Według ST epoka patriarchów Abrahama, Izaaka , Jacoba znajduje sie w latach 1900 - 1700 p.n.e Epoka średniego brązu.

W przeciwieństwie do opisów biblijnych Canaan jest regionem ekonomicznie rozwiniętym posiadającym siec miast :Dan, Hacot, Akko, Megiddo, Shechem, Jerozolima, Ashqelon, Lakish .....
dla przykładu w drugim tysiącleciu
miasto Megiddo jest ośrodkiem administracyjnym, gdzie zamieszkuje ponad 2000 mieszkańców, posiadające świątynie i wspaniale budowle.

Było to wynikiem olbrzymiego wpływu Mezopotamii i Syrii potęg tego regionu pomiędzy 4 i 1 tysiącleciem.

Jehowa objawił sie Abrahamowi, i wysłał go wraz z jego żoną Saraj i kuzynem Lotem do ziemi którą im podarował na wsze czasy i którą to ziemie nazwano "ziemia obiecana"...

Opis wędrówki Abrahama do ziemi obiecanej nie ma żadnego sensu.

Pomimo że Jehowa znal doskonale drogę, po opuszczeniu miasta Ur w Mezopotamii Abraham skierował sie na północ do miasta Charan,( Księga Rodzaju11.31), aby następnie udać sie w kierunku południowym do miasta Shechem znajdującym sie w Canaan na ziemi obiecanej (Księga Rodzaju12.1 i 12.5) następnie do Egiptu (Księga Rodzaju12.10) do miasta Zoan gdzie zrobił w tył zwrot w kierunku "ziemi obiecanej" aby w końcu powrócić do Canaan i osiedlić sie w mieście Ebron.

Według ST Philistini zamieszkują ziemie Canaan w 18 wieku p.n.e.
Z danych archeologicznych jednak wynika że Philistini, ludność pochodzenia indo-europejskiego (ludzie morza) instalują sie w XII/ XI wieku p.n.e w Palestynie, w części nadbrzeżnej pomiędzy Gazą i Górą Carmel.
Te fakt potwierdza że ST nie mogł być napisany w 19 lub 18 wieku p.n.e.
Najwcześniejsze opisy mogły by pochodzić co najwcześniej z XII lub XI wieku.
W rzeczywistosci:
Wielbłądy wymienione są 25 razy w Księdze Rodzaju jednak ich udomowienie nastąpiło nie wcześniej jak na początku X wieku p.n.e. Dowodem jest fakt że do dzisiaj nie znaleziono na tych terenach żadnych kości, szkieletów, opisów, rysunków wielbłądów z przed X wieku.
Natomiast jest pewne że handel intensywny ( oliwy, wina, zbóż...) przy użyciu karawan wielbłądów rozpoczął sie w VII wieku pod okupacją Asyryjczyków.

Tak wiec następujące fakty:
- w ST znajdujemy opisy wojen z Philistynami,
- używanie wielbłądów i monet które pojawiły sie dopiero VII wieku p.n.e
- wykopaliska z okresu XIX do X wieku p.n.e potwierdzają okupacje Canaan przez Egipcjan gdyż znalezione podczas wykopalisk przedmioty są wyłącznie pochodzenia egipskiego.
wskazują bez najmniejszego wątpienia że ST został napisany
najwcześniej pod koniec VII wieku p.n.e.


Według księgi wyjścia:
Jacob i jego rodzina udaje sie do Egiptu gdzie według ST Jozef został Vizyrem króla Egiptu
Egipt jest królestwem o wysokim stopniu organizacji, administracja jest szczególnie
rozwinięta. To wszystko co sie dzieje w państwie jest zapisywane, począwszy od ilości zbiorów tego czy innego wieśniaka, poprzez spis wszystkich wydarzeń życia codziennego, politycznego i kończąc na dokładnym opisie życia króla i jego otoczenia.
Tak wiec ze względu na nie istnienie jakiegokolwiek zapisu dotyczącego istnienia Vizyra Jozefa
należy tą historie traktować tak jak inne jako wyssaną z palca.

Księga Wyjścia (1.11) informuje nas że monumentalne miasta Pitom i Raamzes zostały zbudowane przez hebrajczyków, niestety archeolodzy nie znaleźli nic co mogłoby przypominać tego typu miasta ani tego typu budowle.
Dodatkowo miasto Pitom zostało zidentyfikowane pod nazwa Pi-Etham zbudowane przez faraona Necco II w VI wieku.

Wspominane przez ST ( Księga Wyjścia 14) miasta Pi-Hachirot, Baal-Cefon nie istnieją w XVI wieku.

Według ST wyjście z Egiptu miało miejsce 480 lat przed zbudowaniem świątyni Jehowy przez Salomona w XV wieku to znaczy w XVI wieku.

Według zapisów Egipskich miasto Pi-Ramzes zostało zbudowane w XIII wieku przez faraona Ramzesa II tzn prawie 300 lat po opisanym przez ST wyjściu Hebrajczyków z Egiptu i porzucone kilka lat później.

Przed XIII wiekiem niema króli egipskich o imieniu Ramzes.
Tak wiec wątki o wyjściu Hebrajczyków z Egiptu i budowie miast Pitom i Ramzes przez
Hebrajczyków w XVI wieku p.n.e jest niemożliwy z punktu widzenia współczesnej archeologii..

Najprawdopodobniej wyjście Hebrajczyków z Egiptu zostało napisane około 664 - 525 p.n.e


C.D.N


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Sob Maj 05, 2007 11:13 pm, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Biblia czyli...   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitimePon Lis 20, 2006 6:44 pm

Podsumowanie ST i kilka słów filozofa

Podsumowanie ST.
Jehowa nie objawił sie w roku 4004 p.n.e
Jehowa nie stworzył ani ziemi ani nieba.
Nie stworzył ani słońca ani księżyca ani światła ani ciemności.
Nie stworzył trawy, drzew, roślin, ptactwa, ryb, bydła, zwierząt....
Nie stworzył raju.
Nie stworzył ani Adama ani Ewy ani gadającego węża.
Nie było ani Kaina ani Abla
Nie spowodował potopu.
Nie było Noego
Nie było ani Sodomy ani Gomory.
Nie było wieży Babel
Nie było ani Abrahama ani Izzaka ani Jacoba ani Józefa ani Mojzesza.
Nie było dziesięciu przykazań
Niebo nie jest twardym sklepieniem
Lód nie tworzy się na powierzchni wody ponieważ Jehowa dmucha na nią
Ocean nie zalewa brzegu twardej ziemi ponieważ Bóg zainstalował tam zasuwy i wrota
Ocean nie zapełnia się wodą pochodzącą ze źródeł podwodnych stworzonych przez Jehowe
Nad sklepieniem nieba nie znajduje się składnica śniegu i gradu
Gwiazdy nie są przyczepione do nieba sznurami
Jehowa nie powoduje deszczu przechylając dzbany pełne wody
To nie Jehowa pozwolił odkryć ludziom muzykę, hodowle,
metalurgie , ogień, stopy metali, brąz, żelazo i narzędzia
gwiazdy i konstelacje, mydło, ciało ludzkie, ołów oraz że ziemia jest zawieszona w nicości, deszcz, zarodek, atom, haczyk , rolnictwo, że ziemia jest okrągła, spawanie, wszechświat
Nie było ucieczki Hebrajczyków z Egiptu
Nie było 10 plag
Nie zawaliły się mury Jerycha pod wpływem dźwięku trąby Jozuego
Hebrajczycy nie spędzili 40 lat na pustyni
Nie było "manny" spadającej z nieba na pustyni Synai
Nie było Salomona ani Goliata ani Samsona
Nie było podboju ziemi Canaan
Nie było świątyń ani pałaców ani murów obronnych zbudowanych przez Dawida lub Salomona w Jerozolimie.

Nie było wiec żadnego Boga Jehowy.
Nie było wiec nic z tego co jest napisane w ST.
Ponieważ nie było ani Adama ani Ewy mitologiczny grzech pierworodny jest taką samą głupotą jak
raj , piekło, potop czy duch święty.
Według teologii chrześcijańskiej grzech pierworodny ma swą praprzyczynę w grzechu Adama i Ewy, przechodzi z pokolenia na pokolenie i następnie zmywany jest przez ofiarę odkupienia JC.
Ponieważ Adam, Ewa i JC są postaciami mitologicznymi, grzech pierworodny należy wiec zakwalifikować do legend, natomiast chrzest do gestów magicznych kościelnych prestidigitatorów.


W
edług danych statystycznych jest ich na świecie :1.1 miliarda katolików, 700 milionów ortodoksów, anglikanów, protestantów, kalwinistów i dziesiątki innych sekt fanatyzmu co przedstawia zaledwie 20% ludności.

To znaczy ze 80 % nie otrzymało odpuszczenia grzechów ?
To znaczy ze 80% nie zostało przekonanych o istnieniu mitologicznego boga chrześcijan ani jego mitologicznego syna ?
To znaczy że 80% nie wierzy w boga chrzescijan ???
....w tym miejscu należy sprostować liczby.. że ponad 90% nie wierzy w boga chrzescijan jego syna ,jego matki i innych wyssanych z palca historii. (wyjaśnienie poniżej) ?

To że w Polsce jest 95% wierzących że 51% chodzi regularnie do kościoła
nie znaczy wcale że pozostałe 1.8 miliarda objęte statystyką chodzi do kościoła lub jest wierzącymi.

Przypaczmy sie szczegółowej analizie "religijności" krajów europejskich.
Pierwszy wniosek: Im bardziej społeczeństwo jest zacofane tym więcej jest wierzących i praktykujących.
Na pierwszym miejscu Polska , następnie, Litwa, Łotwa, Bułgaria, Rumunia, Irlandia... nawet tradycyjnie religijne kraje jak Włochy Hiszpania i Portugalia nie dorównują dzisiaj w otumanieniu religijnym Polakom. Odpowiednio:mniej jak 65% wierzących i mniej jak 37% praktykujących.

Dane statystyczne krajów europejskich rozwiniętych ( Francja , Niemcy, Anglia, Belgia...):
tylko 51% osób twierdzi że wywodzą sie z tradycji judeo-chrześcijańskiej.
tylko 23% osób uważa sie za wierzących .
tylko 14% osób twierdzi że jest praktykującymi tzn modli sie lub chodzi do kościoła.

W wielu krajach zacofanych jak np Polska, zamiast uczyć moralności uczy się dzieci dogmatów, rytów, gestów magicznych, pieśni i tekstów religijnych ubliżających zdrowemu rozsądkowi.

Od pierwszej chwili w tych szkołach dziecko i nawet młody człowiek musi porzucić swoja inteligencje i zdrowy rozsądek które to cechy człowieka myślącego w XXI wieku są traktowane jako elementy niedoskonałości ludzkiej i ślepo poddać się autorytetowi magika kościelnego.

Kim są ci nauczyciele wszystkowiedzący, ci co nie mając rodzin, dzieci ani problemów codziennych dają lekcje życia ?
To są księża zainteresowani utrzymywać ciemnotę aby łatwiej zbierać "owoce" swojej niewiedzy, ignorancji i nieuctwa, oni są zdolni nauczać tego co sami ignorują i w co sami nie wierzą.

Widzimy duża ilość młodych ludzi nauczanych przez "niebiańskich przedstawicieli boga na ziemi" będących ignorantami rzeczy niezbędnych dla społeczeństwa ale znających na pamięć otumaniające wersety "Księgi", fanatyków posiadających dużo entuzjazmu religijnego zaczerpniętego w mitologicznych opisach NT i sfałszowanych ewangeliach.

"Przewodnicy dusz",....."Jego" przedstawiciele na ziemi ośmielają się twierdzić że bez religii nie ma moralności. Należy im przypomnieć 180 milionów ofiar ich dogmatów pomiędzy IV i XX wiekiem.

Ale co to znaczy mieć moralność w języku chrześcijańskim ?
Modlić się niepotrzebnie ?, od dwóch tysięcy lat nikt nie stwierdził użyteczności modlitw, chodzić cięgle do kościoła, ciągle się spowiadać ...
( dlaczego się tak często spowiadasz jeżeli nie grzeszysz jako mi powiadasz...? powiedział mądry polski poeta), pozbyć się przyjemności krótkiego życia, żyć w ciągłym strachu przed "Tym" co nie istnieje, wierzyć w nieistniejące zaświaty ?

Tak wiec należy odróżnić moralność religijna od moralności człowieka posiadającego zdrowy rozsadek.

Moralność religijna tworzy " otumanionych świętych" , moralność zdrowego rozsądku tworzy niezbędnych dla narodu mądrych obywateli.
Jedna tworzy ludzi niepotrzebnych i szkodliwych, inna tworzy obywateli światłych, aktywnych...

Zaszczyty na tym świecie , bogactwa, godności maja większy wpływ na najbardziej religijnych jak wszystkie obiecanki "świętych ksiąg", "człowiek kościoła" bardziej obawia się utracić posiadanych "łupów" niż własnego Boga.

Jeszcze kilka lat temu Polska należała do 14 najbardziej rozwiniętych państw na świecie.
Pomimo systemu komunistycznego Polska była poważana i Polacy byli traktowani jako naród postępowy.
Dzisiaj Polska należy do grupy krajów zacofanych tak jak teokratyczne kraje muzułmańskie.
Brak jest tylko w godle polskim krzyża i portretu Wojtyly ....narodowego proroka...

Niech księża nauczają sobie podobnym ciemniakom że ich Bóg zamienia się w chleb z piekarni państwowej ale niech nie propagują otumanienia w szkołach, niech nie usiłują tępić tych którzy odmawiają wierzyć w "misterium" którego sami są autorami.

Religie "opium ociemniałych narodów" od wieków były szkodliwe dla społeczeństwa, kapłaństwo ( sacerdoce) był i będzie zawsze przeciwnikiem oświecenia.

Jeżeli światło rozumu, zdrowego rozsądku i wiedzy mają dzisiaj w Polsce trudności dotrzeć do ociemniałego społeczeństwa to tylko dzięki temu że księża utrzymują histeryczne tłumy w wierze w nieistniejącego dogmatycznego Boga i mitycznym upokorzeniu.

W antycznym Rzymie jak nie było co jeść organizowano walki gladiatorów, w dzisiejszej Polsce organizuje sie procesje i wizyty papieży.

Rządy fanatyków kształtowały ignorantów , zaciekłych chrześcijan często niesfornych ale zawsze hałaśliwych, obywateli niezdolnych służyć ojczyźnie, zacietrzewionych tłumów gotowych otrzymać niewiedze od ich przewodników żyjących na marginesie społeczeństwa w ich "kościołach ciemnoty", tych przewodników którzy pod pretekstem nauczania otumaniają dzisiaj dzieci w polskich szkołach zarekwirowanych przez coraz bardziej arogancki klerykalizm ...patrząc na to wszystko zdrowy rozsadek rumieni się pod okiem człowieka światłego, człowieka oświeconego.
Podczas stuleci trzy religie jednego boga upierały się że ST ( dotyczy to też NT ) jest absolutnie prawdziwy, że nie zawiera błędów, że historia stworzenia jest absolutną prawdą, że astronomia, archeologia, geologia i inne nauki są w całkowitej zgodzie ze ST oraz że ten który zaprzecza kościołowi jest szaleńcem, opętanym przez diabła, heretykiem, tych światłych ludzi palono na stosach, wyrywano im języki , nazywano ich ateistami tzn "ten co jest przeciwko bogu lub bogom"

W dzisiejszych czasach następuje powolna zmiana w pozycji kościoła.

Nawet uczciwi chrześcijanie są zgodni że autorzy ST (NT) nie zostali natchnieni przez "siłę wyższą ", przyznają że ci co napisali ST nie posiadali żadnej wiedzy i że pisali na temat ziemi, słońca, księżyca ..itd zgodnie że znajomością lub raczej zgodnie z ogólna nieznajomością świata który ich otaczał.

Potrzeba było setek lat aby wymusić u teologów skromny ślad zgody z otaczającą nas rzeczywistością.

Kościół , księża ( nie wszyscy) wycofali się z walki o prawdę naukową i pozostawili zwycięstwo nauce.

Nie chcąc jednak pokazać się upokorzonymi przed milionami zacietrzewionych tłumów wierzących bez żadnej wiedzy, przyjęli nowa doktrynę.

Kościół deklaruje obecnie że autorzy ST byli "natchnieni" tylko myślami
moralnymi, i duchownymi; że Jehowa chciał pokazać swoim "dzieciom" swoją wole i swoja nieskończona miłość , że widząc swój wybrany naród zły chciał aby Hebrajczycy byli synami prawnymi, dobroczynnymi i duchownymi i w związku z tym ST jest natchniony tego typu prawami.

Według nowej doktryny religijnej to co wczoraj było absolutną prawdą co do słowa i co do przecinka należy dzisiaj interpretować pojęciami "domyślnymi".... wierzący nie akceptują tego co jest racjonalne, racjonalne zamienia sie wiec w nieracjonalne i przybiera forme mistyczną , należy czytać biblie miedzy wierszami, to co jest napisane czarne na białym zamienia sie dzisiaj w "
ukrytą tajemniczą informacje zrozumiałą tylko przez "przedstawicieli boga na ziemi" i tego co bardzo mocno wierzy a wiec niedostępną dla rozumu..dla inteligencji..dla zdrowego rozsądku.


Ostatnio zmieniony przez veritas dnia Sob Maj 05, 2007 11:43 pm, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Biblia czyli inteligencja nabita w butelke
Powrót do góry 
Strona 2 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Biblia ksiegi mitologiczne :: Analizy Krytyczne-
Skocz do: