Biblia ksiegi mitologiczne
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Biblia ksiegi mitologiczne

Analiza krytyczna ST i NT
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Biblia czyli inteligencja nabita w butelke

Go down 
+5
kamil19091991
bolo
staruch
Aleksandra
veritas
9 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorWiadomość
bolo




Liczba postów : 1
Registration date : 24/03/2009

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitimeWto Mar 24, 2009 6:39 pm

staruch napisał:

PS. Jeżeli z was tacy intelektualiści czemu nie porozmawiacie, z ludźmi którzy są specjalistami? Nie mówię tu od razu o księżach, mówię tu o profesorach filozofii i teologi. Na pewno chętnie z wami porozmawiają i przekażą odpowiednią wiedzę.
wypowiedzi takich ludzi tez zdarza mi sie czytac
zachecam Smile http://openforum.tezeusz.pl/openforum/forum_entry.php?id=11443&page=0&category=all&order=time

a ty wierzysz dlatego ze wiekszosc wierzy? rozumiem ze wybrales ta religie ktora ma najwieksza liczbe wyznawcow
Powrót do góry Go down
kamil19091991




Liczba postów : 1
Registration date : 02/09/2009

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Prawda o Bogu ;)   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitimeSro Wrz 02, 2009 6:26 pm

Kościół za wszystko zbiera pięniądze, a wg mnie powinien to robić bezinteresownie.. I wurza mnie to jak ktoś broni kościoła mówiąc, że kościół czyni wiele dobrego, a nikt nie zauważa, że te pieniądze są od ludzi darowane kościołowi za nic. Ludzie biorą ślub, komunie, chrzest, itp. żeby otoczenie nie wzieło ich na języki i dlatego że od małego było im wpajane że to jest dobre.. A jak ktoś się nad tym zastanowi to szybko zaczyna dostrzegać, że coś tu jest nie tak. Dzisiaj kłóciłem się z wierzącym kumplem o prawdziwość biblii. Był zdania, że to jest nie możliwe że bóg najpierw stworzył ośliny, a później słońce. No i chyba wygram 10 zł ;D I jak przyszedłem do domu to chciałem sie upewnic, że mam racje. I próbowałem znaleźć fragment o stworzeniu świata. Ale jakoś nigdy nie miałem zapału się uczyć jak się szuka.. No i zacząłem się zastanawiac dlaczego nie mogą zrobić normalnego spisu treści i przełorzyc ją na bardziej zrozumiały język. Przecież kościołowi powinno zależeć na tym, by ludzie czytali biblie. A napewno nie chodzi im o to żeby nie naruszać oryginalności biblii, bo przecież kościół (nie Bóg) wymyśla sobie nowe przykazania. I w końcu stało się dla mnie jasne, że kościół nie chce by ludzie czytali Biblie. Bo przecież wtedy szybciej ludzie zaczęli by się domyślać że coś z tą wiarą nie tak.. Do niedawna myślałem tylko że nasza wiara jest nie prawdziwa, ale teraz jestem już pewny że to jest spisek. Stało się też dla mnie jasne dlaczego to zmartwychwstanie stało się 2000 lat temu? Dlatego żeby nie dało sie tego sprawdzic. I dlaczego tyle ludzi w to wierzy? Dlatego że dzieci nie zastanawiają się czy mama, tato, babcia, ma racje. Tylko robią to co się im karze. I tu jest przyczyny tej liczebności Wink. A dlaczego kościół zabrania rzeczy które nie szkodzą nikomu i niczemu,np walenia konia i seks przed małżeństwem;)? Ponieważ chce w nas wywołać poczucie winy. Bo wiadomo, że to będziemy robić, ponieważ to jest naturalne i 100% ludzi to robi.. No może nie 100% ludzi uprawia seks.. A dlaczego kościół pozwala nam na spowiedź?? Ponieważ nie chce żebyśmy odpadli z tej gry i przestali dawać im kase.
Jeżeli Bóg chce żebyśmy w niego uwierzyli to dlaczego teraz się nie pojawi?? Skoro mu zależy tylko na tym by ludzie byli dobrzy. Wydaje mi się że to jest dość argumentów, by skończyć utrzymywać tę sekte (mam tu na myśli ludzi któzy potrafią logicznie myślec ) To co napisałem wcale nie znaczy, że nie wierze w Boga i w życie po życiu. Religia dla mnie jest wykorzystywaniem Boga dla korzyści ludzi. Księża wykorzystują psychike starszych osób i zbierają od nich pieniądze kupując sobie nowe Auta itp. dla mnie kościół jest największym zbiorem grzechów na świecie. Zagłusza nam własne sumienie nie pozwalając na logiczne myślenie. Narzuca nam swoje własne, nie prawdziwe wartości (ślub, bierzmowanie, itp.) tylko po to by zarobić na tym pieniądze. Przecierz kościół nie pomaga nam w byciu dobrym człowiekiem, tylko Bóg.. więc po co chodzimy do kościoła?? Przecież tam jest uprawiany grzech wyzysku biedniejszych.. Równie dobrze można porozmawiac z Bogiem w pokoju, na kiblu, wszędzie. Bezsensowne jest też klepanie bezsensownych formułek, które nie niosą żadnego przekazu. Zdarzyło mi się być świadkeim "postraszenia" przez moją siostre.. długo tłumaczyłem to sobie że to że ze mną coś nie tak, dopóki nie przeczytałem na pewnym forum identycznego przypadku innej osoby. Tak samo wierze w kręgi w polu, poniewarz je za często o nich słchać i nikt z tego czerpie pełno kasy. Oraz wierze w Ufo, ponieważ nie możliwym jest by na nieskończenie wielkim kosmosie nie było innego życia niż nasze. Tym bardziej jest to dla mnie pewne, dlatego że kościół uważa że tego nie może być. Ponieważ oni tego nie mają napisane w tej swojej biblijce.. (choć pewnie bardzo tego żałują) Wink Kościół mówi że zgadza się z tezą pochodzenia człowieka od małpy, ponieważ dzień w biblinym wydaniu jest metaforą.. To ciekawe jak w tym jednym dniu wytrzymały rośliny przez miliardy lat. Albo dlaczego w biblii nie ma nic o rzeczach o których ludzkość wtedy nie wiedziała np. dinozaury, mars, jowisz, itp. Jakby choć jedna z tych rzeczy była w biblii byłby to nie podważalny dowód na jej prawdziwość. Ale skąd mogli to wiedziec średniowieczni, lub nie średniowieczni bajkopisarze..

Prośba do autora wątku Wink Jeżeli ten tekst jest bardziej odkrywczy niż mi się wydaje to prosze to opublikować, gdzieś gdzie będzie on częściej czytany. Pozdrawiam.

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za błędy w budowie zdań.. nigdy mi to nie szło..Wink
Powrót do góry Go down
valdi




Liczba postów : 6
Registration date : 29/08/2010

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitimeNie Sie 29, 2010 4:40 pm

staruch napisał:

PS. Jeżeli z was tacy intelektualiści czemu nie porozmawiacie, z ludźmi którzy są specjalistami? Nie mówię tu od razu o księżach, mówię tu o profesorach filozofii i teologi. Na pewno chętnie z wami porozmawiają i przekażą odpowiednią wiedzę.

Profesorowie filozofii oraz wielu naukowców historyków i archeologów potwierdza te informacje. Nie myślę aby wszystkie te informa je były odkryciem Veritas-a. Wiele prac nukowych je potwierdza.

Muszę jednak przyznać że brak w tym wątku odnośników do źródeł aby wszystko było jasne i weryfikowalne i nie pozwalało obrońcom Biblii na ich podważanie jako prywatne opinie autora.

Powrót do góry Go down
Admin
Admin



Liczba postów : 18
Registration date : 25/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitimePon Sie 30, 2010 12:32 am

Nie jest dla mnie mozliwe dostarczyc wszystkich zrodel po prostu z braku miejsca i czasu,
To co napisalem do tej pory jest kropla w moich opracowaniach.
Moj 40 letni dorobek zajmoje 23 tomy , w sumie okolo 17 tysiecy stron i okolo 800 stron wykladow, sympozjow,konferencji.

Jedyne co moge zrobic to dopowiedziec na szczegolowe pytanie i podac odnosne zrodlo.

Veritas

PS z braku czasu wstrzymalem tematy.
Na jesieni podejme je na nowo i umieszcze jeszcze kilkadziesiat strom.
Powrót do góry Go down
https://veritas-forum.forumpolish.com
valdi




Liczba postów : 6
Registration date : 29/08/2010

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitimePon Sie 30, 2010 11:35 am

Interesuje mnie temat falszerstw Biblijnych. Dopisków, modyfikacji, przekłamań.

na racjonalista.pl znalazłem cytat:

"Ewangelie dotrwały do naszych czasów w wielu wersjach, mniej lub bardziej rozbudowanych, w najstarszych nie ma ponad 80 wersów, które istnieją w współczesnych tekstach. Różnice widać w tekstach cytowanych przez ojców kościoła a obecną formą tych wersów. Ewangelia Marcjona jest nawet jeszcze bardziej okrojona"

Chciałbym dowiedzieć się więcej na ten temat. Uważam że dzieło w którym wystepują przekamania i świadome fałszerstwa nie może być podstawą dla wiary i nie mozna go traktowac jako prawo objawione od Boga.

Polecam portal http://racjonalista.pl. To chyba jedyny w Polsce portal gdzie można zamieszczać badania naukowe na termat Biblii oraz innych pism tego rodzaju. Istnieje tam wiele dobrych artykułów opatrzonych odnośnikami do źródeł.
Powrót do góry Go down
valdi




Liczba postów : 6
Registration date : 29/08/2010

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitimePon Sie 30, 2010 11:51 am

Czy móglbym prosic o odnośniki do prac naukowych czy tytuły tych prac i nazwiska autorów na tematy które opisałem w poprzednim moim wpisie (w dowolnym języku).
Interesują mnie takze porównania obecnych tekstów z:

Codex Vaticanus z IV wieku.
Codex Sinaiticus z IV wieku
Codex Alexandrinus z V wieku
Codex Ephraemi z V wieku
Codex Bezae z V wieku

Valdi
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitimeSro Wrz 01, 2010 2:04 am

valdi napisał:
Czy móglbym prosic o odnośniki do prac naukowych czy tytuły tych prac i nazwiska autorów na tematy które opisałem w poprzednim moim wpisie (w dowolnym języku).
Interesują mnie takze porównania obecnych tekstów z:

Codex Vaticanus z IV wieku.
Codex Sinaiticus z IV wieku
Codex Alexandrinus z V wieku
Codex Ephraemi z V wieku
Codex Bezae z V wieku

Valdi

Poczekaj do pazdziernika.Po powrocie ze USA dam Ci dokladna odpowiedz.

Pozdrawiam Veritas.
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitimeSro Wrz 01, 2010 2:09 am

valdi napisał:
Interesuje mnie temat falszerstw Biblijnych. Dopisków, modyfikacji, przekłamań.

na racjonalista.pl znalazłem cytat:

"Ewangelie dotrwały do naszych czasów w wielu wersjach, mniej lub bardziej rozbudowanych, w najstarszych nie ma ponad 80 wersów, które istnieją w współczesnych tekstach. Różnice widać w tekstach cytowanych przez ojców kościoła a obecną formą tych wersów. Ewangelia Marcjona jest nawet jeszcze bardziej okrojona"

Chciałbym dowiedzieć się więcej na ten temat. Uważam że dzieło w którym wystepują przekamania i świadome fałszerstwa nie może być podstawą dla wiary i nie mozna go traktowac jako prawo objawione od Boga.

Polecam portal http://racjonalista.pl. To chyba jedyny w Polsce portal gdzie można zamieszczać badania naukowe na termat Biblii oraz innych pism tego rodzaju. Istnieje tam wiele dobrych artykułów opatrzonych odnośnikami do źródeł.

Falszerstwa ? wszystko jest falszerstwem od poczatku do konca.
Podam krotki spis falszerstw biblii to znaczy ST i tz dopiskow chrzescijanskich nazywanych NT w pazdzierniku - obecnie jestem Stanach. Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitimeSro Wrz 01, 2010 2:17 am

staruch napisał:
Jakby to powiedzieć. Po przeczytaniu całości nie znalazłem ani jednego zdania które przejawiałoby jakakolwiek wartość. Próba udowodnienia milionom ludzi(idących w setki milionów)przez kilku forumowicz zagubionych we własnym światku, że wiara tych milionów jest fantazją. Życzę wam powodzenia, w szerzeniu "prawdy".

Pozdrawiam

PS. Jeżeli z was tacy intelektualiści czemu nie porozmawiacie, z ludźmi którzy są specjalistami? Nie mówię tu od razu o księżach, mówię tu o profesorach filozofii i teologi. Na pewno chętnie z wami porozmawiają i przekażą odpowiednią wiedzę.

Papiez i ksieza w Polsce tez nie wierza w to co my naukowcy piszemy, jest to normalne.
Jedni sa ociemnieni drudzy z tego zyja. Wystarczy zobaczyc jch spasione mordy , grobe brzuchy
samochody jakimi jezdza i alkochole jakie popijaja.
Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitimeSro Wrz 01, 2010 2:18 am

Aleksandra napisał:
Czekam niecierpliwie na dalszy ciag:))
Jestem uczestnikiem(czasami,tak dlugo jak mi nerwy pozwalaja)religinych for,ludzie nazywajacy sie wierzacymi nimi nie sa,coz oni tam wypisuja.Mam wrazenie ze wiara ich jest bardziej w ksiedza,nie w Boga.
Pozdrawiam Olka

Bedzie dalszy ciag od pazdziernika.

Pozdrawiam Veritas
Powrót do góry Go down
dancer




Liczba postów : 1
Registration date : 06/09/2010

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitimePon Wrz 06, 2010 8:58 pm

Witam wszystkich:)
Muszę powiedzieć że po przeczytaniu większości materiału, szczęka mi opadła ! Od pewnego czasu (może 20 lat) zastanawiam się głęboko nad sensem i genezą chrześcijaństwa. Dodam że właśnie od tego okresu nie jestem członkiem tzw. Świadków Jehowy. Jak większość wie ci ludzie wręcz orzą biblię, wszerz i wzdłuż, zwalczając przy tym mniej lub bardziej skutecznie kościół katolicki. Oczywiście "studiując" razem z nimi tą książkę, poznałem również zaprzeczenia jej treści. Oczywiście interpretatorem wszelkich wyjaśnień dodatkowo w tej organizacji jest "wielki brat" tzn. Towarzystwo Strażnica, jej światło skutecznie rozjaśnia szare, i nie wyjaśnione zakamarki biblii (przynajmniej jej wyznawców).
Pierwsze co mi się nasuwa po lekturze na tym forum to jest to pytanie: komu zależało na tym żeby z prostych tępawych pasterzy, prze ładnych kilka tysiącleci, zrobić cywilizację która steruje teraz finansjerą 3/4 świata ? Mam tu oczywiście na myśli Żydów ( Izraelitów ) oraz brzucho chodzących różowo purpurowo czarnych księży kościoła katolickiego. Czy to nie jest jakiś element wielkiego ( bynajmniej bożego ) planu?
pozdrawiam i łączę wyrazy wielkiego szacunku do konkretów zawartych na tym forum farao
Powrót do góry Go down
GPR




Liczba postów : 1
Registration date : 23/10/2013

Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitimeSro Paź 23, 2013 3:00 am

Na początku chciałem pochwalić za wykonaną pracę. Nie jest ona wolna od błędów (szczególnie myślowych) jednak trzeba docenić cały ten ogrom pracy jaki sie włożyło w opisanie tego wszystkiego.
To czego mi tu najbardziej brakuje to 2 rzeczy:
1. (najważniejszej) Podania przekładu Biblii z której sie korzystało
2. przypisów (linków do źródeł)

AD1. Od siebie dodam ze wiele z tych cytatów z Biblii może najnormalniej w świecie być słabej przetłumaczone i przez to wprowadzać w błąd
Przykładowo te 2 wersy
Cytat :
2.5 A na ziemi nie było jeszcze żadnego krzewu polnego ani jeszcze nie wschodziła żadna roślinność polna, gdyż Jehowa Bóg nie spuścił na ziemię deszczu, ani nie było człowieka, by uprawiał rolę.
2.19 A gdy stworzył Pan Bóg z ziemi wszelki zwierz polny, i wszelkie ptactwo niebieskie, tedy je przywiódł do Adama, aby obaczył jakoby je nazwać miał; a jakoby nazwał Adam każdą duszę żywiącą, tak aby było imię jej.
Można je inaczej odczytać w różnych przekładach.
2.19 odnosi sie do nadania nazw dla już wcześniej istniejącej natury przez Adama
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Biblia czyli inteligencja nabita w butelke   Biblia czyli inteligencja nabita w butelke - Page 5 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Biblia czyli inteligencja nabita w butelke
Powrót do góry 
Strona 5 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Biblia ksiegi mitologiczne :: Analizy Krytyczne-
Skocz do: