Biblia ksiegi mitologiczne
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Biblia ksiegi mitologiczne

Analiza krytyczna ST i NT
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia

Go down 
+9
Quizer
Mikołaj
Galaktyczny
ian
xxx
sw
veritas
Hiram
Admin
13 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeWto Paź 14, 2008 9:48 am

Po pierwsze Historia religi nie jest skonczona, pozostalo jeszcze okolo 150 stron.
Po drugie byc moze ze podczas tlomaczenia z francuskiego na polski wkradlo sie kilka bledow.

Prosze o podanie tych bledow reczowych ...

Z gory dziekuje.
Powrót do góry Go down
Quizer




Liczba postów : 1
Registration date : 23/11/2008

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeNie Lis 23, 2008 7:03 pm

veritas napisał:
Idea pokazania ze biblia i oczywiscie wszyskie inne religie
sa wymyslem chorych umyslow powstala[...]

Skoro odnosimy się ściśle do faktów. To na jakiej podstawie wysunięte zostało twierdzenie o chorobach umysłowych autorów tekstów biblijnych?
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeSob Gru 06, 2008 1:25 pm

Quizer napisał:
veritas napisał:
Idea pokazania ze biblia i oczywiscie wszyskie inne religie
sa wymyslem chorych umyslow powstala[...]

Skoro odnosimy się ściśle do faktów. To na jakiej podstawie wysunięte zostało twierdzenie o chorobach umysłowych autorów tekstów biblijnych?

Miec chory umysł to nie to samo co byc chorym umysłowo.
Nazywam "chore umysły" tych ludzi kórzy sa zdolni wierzyc ze "mesiasz=christ=christos=chrystus" istniał pomimo tego ze do dzisiaj nie znaleziono najmniejszego opisu najmniejszego słowa o jego istnieniu, nikt nie wie kiedy się urodził, w jakim mieście, kiedy zmarł, kto był jego ojcem, dlaczego miałby zostac ukrzyzowany na krzyzu egipskim który pojawił się w panstwie rzymskim na poczatku 4 wieku.
W jaki sposób Kain mógł znalezc zone kiedy nie bylo jeszcze ( wedlug bibli) nikogo na świecie, dlaczego bóg storzył Adama dwa razy, dlaczego 600.000, 80 letnich lub starszych zydów wraz z ich zonami i córkami co daje nam co najmniej 2.000.000 osób mogłoby opuścic Egipt z 6.000.000 sztuk byda itd..itd.. i inne tego typu wymysły chorch umysłów...
Powrót do góry Go down
piotr35




Liczba postów : 1
Registration date : 07/10/2009

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeSro Paź 07, 2009 3:20 pm

Witam i chapeau! dla ciebie veritas.
Chociaz juz od 2 lat szukam Prawdy, to dopiero teraz dotarlem do twojego tekstu i jestem pod wrazeniem.
Odnosnie spraw merytorycznych nie bede sie wypowiadal, bo nie mam dojscia do oryginalnych tekstow zrodlowych, wiec niewiele moge sprawdzic (chociaz nawet chcialbym). Natomiast twoje komentarze w sferze moralnej bardzo mi (w zdecydowanej wiekszosci) odpowiadaja, moglbym sie pod nimi sam podpisac.
Chcialbym, abys dalej ciagnal temat religii, nie tylko chrzescijanskiej, chociaz te najbardziej znam, niestety.
Mysle, ze aby dojsc do prawdziwego czlowieczenstwa, musimy najpierw odrzucic wszelkie doktrynerstwo, na czele ze wszystkimi religiami, one przynosza wiecej szkody niz pozytku (pozytku, bo niektorym wiara jest niestety potrzebna)
Czy mozna gdzies kupic twoje prace jako ksiazke ? (niestety po polsku, francuskiego nie znam).
Jesli nie wydales, a zamierzasz wydac, to zglaszam sie na ochotnika i bezplatnie do polskiej korekty twoich prac. Bedzie to dla mnie duza przyjemnosc i zaszczyt.
Zycze wytrwalosci i oby tak dalej
Piotr
Powrót do góry Go down
Hen




Liczba postów : 4
Registration date : 02/06/2010

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeSro Cze 02, 2010 8:57 am

_________________
Wiedza to jest to co powoduje ze jest agresywny ten co jej nie posiada - tak piszesz veritas ? tak piszesz.
to wiedz, że -
wiedza czyni nas prawdziwie pokornym.
jeśli wiec nie masz pokory - a nie masz - daleko tobie do wiedzy.
pytasz - wobec kogo pokornym ? - jesli nie znasz tej odpowiedzi to cała twoja wiedza jest nic nie warta.
Bog dla człowieka jest konsekwencją wiedzy i otwartego serca. rozum twoj śpi a serce jest zamnięte.
czytaj ze zrozumieniem, otworz serce swe i nie boj sie Boga. zaufaj Mu.
wowczas znajdziesz to czego szukasz - PRAWDE.
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeNie Cze 06, 2010 1:11 am

Odpowiedz dla Hen

Nie bylo, niema i nie bedzie ani bogow ani jezusow ani codow ani aniolow ani spiacych rozumow, ani zamknientych serc ani innych tego typu bzdur.
Obodz sie i przeczytaj uwaznie bajke o jezusien buddzie, mitrze,dionisosie i innych bogach i mesjaszach i zaufaj Im.
Powrót do góry Go down
Hen




Liczba postów : 4
Registration date : 02/06/2010

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeSro Cze 09, 2010 8:36 pm

dla veritas-

rozum twoj śpi a serce jest zamnięte.
w przeciwnym razie chodziłbyś z Bogiem.
__________________________
u ciebie nie występuje wiedza, mylisz ją z arogancją. czytaj sam siebie.
grzech przeciw Bogu zamyka ci przyszłość. MT 12:31-32.

i pamiętaj , że to jest twój wybór.
Powrót do góry Go down
valdi




Liczba postów : 6
Registration date : 29/08/2010

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeNie Sie 29, 2010 4:32 pm

Drogi/a Hen

Nie wiem dlaczego ciągle piszesz z ludzie którzy podważają wiarygodność Biblii na podstawie badań naukowych. Badanie naukowe często także podważają prawdziwość wydarzeń historycznych lub je precyzują i nikt nie twierdzi że "serce naukowców jest zamknięte". Myślę że nie chodzi tu o stawianie sobie jako celu obalenie Biblii czy innych ksiąg uważanych jako "święte". Myślę że chodzi tu o poszukiwanie prawdy. Sama Biblia mówi że prawda nas wyzwoli więc chrześcijanie powinni dążyć do odkrywania prawdy.

Wyobraź sobie co ma zrobić naukowiec który jest chrzescijaninem i który odkrył że np. jeden z listów przypisywanych św. Pawłowi jest oszustwem pochodzącym z okresu o 100 lat późniejszego niż żył Paweł. Czy ma on zataić swe odkrycie aby nie zaszkodzić Kościołowi czy może ma dążyć do opublikowania swoich badań jako wielce prawdopodobnych i pozwolić aby inni naukowcy je zweryfikowali swoimi metodami?

Przez 2000 lat KK zachęcał do szukania prawdy pod warunkiem że ta "prawda" pokrywa się z "prawdą" która jest zapisana w Księgach będących pod opieką KK przez setki lat.

Jak więc otworzyć serce? i kiedy zamknąć swoje serce?

Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimePon Sie 30, 2010 12:43 am

Ciekawa odpowiedz Valdiego dla Hena... calkowicie sie zgadzam z Valdi
Veritas.

UWAGA: Ostatnie moje badania naukowe udowadniaja ze niema i nigdy nie bylo "rasy" zydowskiej. To co do tej pory myslelismy na ten temat jest jedna ogromna glupota.

Napisze na ten temat na jesieni w opracowaniu pod tytulem " Jak wyznawcy Yachve wymyslili rase zydowska".

Rasa zydowska zostala wymyslona w Niemczech w 19 wieku przez niemcow wyznawcow
hebrajzmu.
Powrót do góry Go down
Hen




Liczba postów : 4
Registration date : 02/06/2010

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeCzw Wrz 09, 2010 9:52 pm

do moich szanownych przedpiszących :

nauka czytaj -rozum - w sposób oczywisty i jednoznaczny prowadzą do Boga.

i nie myl Boga z kk , bo to jest sprzeczne i wzajemnie się wykluczające.

jeśli rownolegle otworzysz serce - wszystko się rzetelnie i naturalnie uzupełni - otrzymasz obraz BOGA.
Jego dzieła i celu. zauważysz porządek który nie jest w stanie powstać z haosu eksplozji jakiejkolwiek supermaterii.

jeśli twoje/wasze nauki , badania ...etc. nie prowadzą do Boga - no cóż - zacznijcie od nowa.
zmieńcie nauczycieli i podręczniki. a nade wszystko zacznijcie poważnie myśleć.


życzę tego wszystkim ktorzy szukają i chcą znaleźdź Boga.
używajcie szczerego serca oraz rozumu, i to wierzcie mi naprawdę wystarczy.

Bóg nie jest dla naukowców bo gdyby tak było musiałby wyglądać jak oni czyli być aroganckim pyszałkiem z uśmiechem z zespołu Downa.
( przepraszam ludzi cierpiących).


Bog jest dla wszystkichtych prostych i wykształconych , szczerych, kochających i uczciwych ,
ponieważ nie poziom wyedukowania jest dominantą w poznaniu prawdy.

nie bójcie się prawdy, tylko ona jest wyzwoleniem dającym wspaniałą przyszłość na Ziemi !
odkrywajcie ją ,zrozumcie i wytrwajcie przy niej. nie trzeba do tego naukowcow czy też urzednikow jakiegokolwiek kościoła.

i spoko,
ci wszyscy pseudonaukowcy żyjący z szargania Jego Imienia będą z tego rozliczeni.
uśmiechnijmy się, bo smutasy wieszczący swe mądrości szydzące z Boga są tylko żałośni.

pozdrawiam serdecznie wszystkich !
Powrót do góry Go down
veritas




Liczba postów : 121
Registration date : 26/08/2006

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimePią Wrz 10, 2010 12:34 am

Dla Hena

Religja powoluje sie na logike iluzii et nie logike rzeczywistosci.


Wedlug Hena "życzę tego wszystkim ktorzy szukają i chcą znaleźdź Boga"

Od stuleci szukacie boga ktory po prostu nie istnieje, bo gdyby istnial to on by was sam znalazl.

Veritas
Powrót do góry Go down
Hen




Liczba postów : 4
Registration date : 02/06/2010

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimePią Wrz 10, 2010 6:50 am

arogancja, buta, pycha, domniemanie racji - tyle i tylko tyle możesz przciwstawić Dziełu Jehowy.
zamiast czytać ze zrozumieniem - ty kiwasz sie nad książką symulując poznanie.
zanim mi odpowiesz kolejnymi frazesami popatrz na zdanie ktorym z lubością sie posługujesz :
Wiedza to jest to co powoduje ze jest agresywny ten co jej nie posiada. - kumasz ? myślę , że nie bardzo.

wyjdź przed dom i spojrz w niebo i uśmiechnij się.
znasz plan Boga? nie znasz. ten plan jest opisany w Biblii.
weź tę Książkę do ręki. nie obrażaj się na Nią.
nie walcz z Bogiem tylko zostań Jego Sprzymierzeńcem.

a On ma plan w ktorym jest rownież ważne miejsce dla ciebie chłopcze.
ty wypinasz sie na Niego. - ON się na ciebie nie wypnie.
ON w ciebie wierzy. choć obrażasz swoją ineligencję pisząc to co piszesz.
naprawdę myślisz inaczej wiec jaki masz problem ? zdefiniuj go i i idż dalej !

miej więcej szacunku dla siebie ! uwierz w siebie !
nie martw się o Boga, On nie musi szukać ludzi Smile, On ich stworzył.
fakt , że nie ogarniasz tego swoim rozumem jest twoim problem nie JEGO.
wiedz , ze dzisiaj człowiek posługuje się 10 % mocą swego umysłu ,
jak chcesz w tym stanie rozwoju potencjału intelektualnego to ogarnąć? - jesteś bez szans .

więcej pokory i pogody ducha chłopcze ! poznaj plan Jehowy !
bądź optymistą !
w rozmowie ze mną omijaj kościoły i religie ,
sakrobiznes nie jest tematem godnym mego czasu.
pozdrawiam
hen.

ps. idę z żoną na grzyby , jest wysyp. Smile
Powrót do góry Go down
byczydzien




Liczba postów : 3
Registration date : 10/01/2011

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimePon Sty 10, 2011 7:32 pm

Witam, kilka pytan,

jesli jest az tak duzo sprzecznosci, dlaczego nikt jakos o tym nie mowi, poza "NIE" , czy "Faktami i Mitami" w Polsce, temat jest w zasadzie zamkniety i malo kto go otwiera, wzmianki o historycznosci Jezusa nawet na studiach historycznych sa podawane razem z tym niby sfalszowanym tekstem Flawiusza, dlaczego jest tak malo literatury objasniajacej te wszystkie bzdety? co z telewwizja, jesli jest to jawnie zaklamane, juz by to dawno wyszlo na swiatlo dziennie, a jednak prawda nie przebija sie

jedyna z ksiazek jakie spotkalem to ehrman "przeinaczenie jezusa", gdzie w zsasadzie ksiazka podaje dosyc malo faktow mimo ze autor siedzi nad biblia juz ponad 30 lat i jest takim powiedzmy przewodnikiem ABC, ciezko ja ocenic laikowi, bo nie zna faktow i nie wie na ile ta ksiazka ma byc czyms w stylu "kodu leonarda da vinci" a na ile jest rzetelna i prawdziwa


czy ksieza w seminarium sa w ogole tego swiadomi, ze sa takie prblemy? ucza ich tam odpowiadac na takie pytania?


przygotowywuje sie do takiej dyskusji z ksiedzem w wspolmnocie, zeby im troche wyjasnic o co chodzi


dla kogos kto nigdy sie z tym nie spotkal jest to szok i sensacje jak z "Faktu" czy innych tabloidow i potrzebuje jakichs zrodel , ktore nie sa "polprawdaim jak w ksiazce "kod leonarda da vinci"


Pan podaje "ciurkiem" odpowiedzi na rozne kwestie w porzadku chronoligicznym, ale probujac nawet znalezc odnosniki w internecie tych tekstow, na przyklad wikipedia



jezus chrystus:


"Tacyt, w Rocznikach (Annales), roku 115, omawiając prześladowania chrześcijan za cesarza Nerona podaje: Atoli ani pod wpływem zabiegów ludzkich, ani darowizn, albo ofiar błagalnych na rzecz bogów nie ustępowała hańbiąca pogłoska, lecz wierzono, że pożar [Rzymu] był nakazany. Aby więc ją usunąć, podstawił Neron winowajców i dotknął najbardziej wyszukanymi kaźniami tych, których znienawidzono dla ich sromot, a których gmin chrześcijanami nazywał. Początek tej nazwie dał Chrystus, który za panowania Tyberiusza skazany był na śmierć przez prokuratora Poncjusza Piłata; a przytłumiony na razie zgubny zabobon znowu wybuchnął, nie tylko w Judei, gdzie się to zło wylęgło, lecz także w stolicy, dokąd wszystko, co potworne albo sromotne, zewsząd napływa i licznych znajduje zwolenników (Annales, 15, 44). Styl fragmentu i nieprzychylność wobec chrześcijan wskazuje zdaniem uczonych na jego autentyczność. Niektórzy w nią powątpiewali ze względu na

użycie nazwy "chrześcijanie" jednak znajdujemy ją już we wcześniejszych Dziejach Apostolskich: "w Antiochii też po raz pierwszy nazwano uczniów chrześcijanami" (11,26)."



Pan twierdzi, ze slowo "chrzescijanie" istnieje w wersji lacinskiej , co jest nnsensem, bo w tej wersji slowo "chrzescijanie" wymyslili dopiero w III czy IV wieku, jak Pan podaje, ale brakuje mi zrodel, musialbym siegnac po jakas dokladniejsza literature, cos, co by wchodzilo troche bardziej w temat, bo Pana praca jest dobra, ale tez mozna ja przyjac w takiej formie "na wiare"





Powrót do góry Go down
Admin
Admin



Liczba postów : 18
Registration date : 25/08/2006

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeSro Sty 12, 2011 12:49 am

po pierwsze Wikipedia nie jest "prawda absolutna"
Kazdy nawet Ty mozesz napisac w Wiki co chcsz nawet glupoty.

Na temat istnienia "Jezusa"
Przeczytaj sam Tacyta , ale caly tekst i wtedy zrozumiesz ze tekst zostal zmieniony tak samo jak u Plina i Flawiusza.

Jezeli pisze ze slowo chrzescijanie ....itd..... bo mam racje , juz w II wieku Marcion uzywal tego slowa w wersji Lacinskiej, hebrajskiej i arameenskiej i greckiej.

Dobrego nowego Roku 2011.

Veritas
Powrót do góry Go down
https://veritas-forum.forumpolish.com
byczydzien




Liczba postów : 3
Registration date : 10/01/2011

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeSob Sty 15, 2011 3:36 pm

"Veritas
08-06-2006, 14:19
---------- 00:31 08.06.2006 ----------
....
(1)
Byly to czasy gdzie przepowiednia Isaie miala sie sprawdzic.
Duzo bylo fanatykow ktorzy brali sie za mesyjiasza.
Jeden nich przybyl z Egiptu wraz z 4000 zydow i oswiatczyl
ze wystarczy jak machnie reka to woda sie roztapi i przejdzie sucha noga i zwalczy wojska rzymskie.
Niestety nie mial on czasu wykazac swoje zdolnosci hydraulika bo rzymianie odcieli mu glowe i rozpedzili przybylych z nim zydow.


(2)
Inny fanatyk tez sie bral za mesyjasza orzekajac ze on zniszczy mury miasta gdy tylko glosno krzyknie... tez mu odcieto glowe za rozruchy."



moze Pan podac zrodlo historyczne? Tacyt Flawiusz? cos innego? (1) i (2) plus to scinanie glowy
bo ktos stwierdzil,, ze Rzymianie nie scinali glow, tylko krzyzowali w tamtym okresie.
Powrót do góry Go down
Admin
Admin



Liczba postów : 18
Registration date : 25/08/2006

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeSob Sty 15, 2011 9:54 pm

Szukaj: Theudas (ktory przybyl z Egiptu w roku 6) ktory sie wziol za Josue proroka, nastepnie szukaj :
W roku 45 Jacob i Simon syn Judasa z Galilei tak jak ich ojciec ( wojownikom scieto glowy a przywodcow wziento na pal albo ukrzyzowanych na podwojnym X--X).
Nastepnie szukaj: Menahem wnoczek Judasa wywoluje rewolte w roku 66 i powoduje wybuch wojny zydowskiej ktora konczy sie w w roku 70 zburzeniem Jerozolimy.
Mozna by dodac tu jeszcze kilku innych szalencow w tej pierwszej polowie pierwszego wieku:
prorokow,mesiaszy (chrystow), tych co glosza dobra wiadomosc....;oblakanych wiara w bliskie przybycie "mesiasza" ktory wyzwoli zydow z niewoli rzymian.

Powodzenia w poszukiwaniach.

veritas
PS:Nie wydaje mi sie ze znajdziesz cokolwiek w litaraturze polskiej ( chcialbym sie mylic)
W literaturze, lacinskiej, greckiej angielskiej i szczegolnie francuskiej jest wszystko bo francuzi tlumacza wszysko.
Jezeli bedziesz chcial to podam tytuly opracowan (ksiazek) po francusku.
Autorzy:Michel ONFRAY pisze o islamie,chrzescijanstwie i religii zydowskiej. Super opracowanie,
nastepnie :Jérôme Prieur, Gérard Mordillat i sto innych.
W tych ksiazkach znajdziesz tlumaczenia zapisow zydow, grekow i rzymian z I , II, III, IV wieku itd
Powrót do góry Go down
https://veritas-forum.forumpolish.com
Admin
Admin



Liczba postów : 18
Registration date : 25/08/2006

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeSob Sty 15, 2011 10:17 pm

zobacz strone 4 i 5
Powrót do góry Go down
https://veritas-forum.forumpolish.com
byczydzien




Liczba postów : 3
Registration date : 10/01/2011

Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitimeCzw Sty 20, 2011 12:52 am

http://www.kosciol.pl/article.php/20050117222717212

powoluje sie Pan na zwoje z QMRAN

jak to w koncu z tym jest?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia   Dyskusja na temat  analizy ST i NT pod tytułem " Biblia - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Dyskusja na temat analizy ST i NT pod tytułem " Biblia
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Biblia czyli inteligencja nabita w butelke

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Biblia ksiegi mitologiczne :: Analizy Krytyczne-
Skocz do: